Sv, 14.08.2022.

Gaidīšanas svētki galā - braucam ar jauno Opel Astra

Gaidīšanas svētki galā - braucam ar jauno Opel Astra
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Plašpatēriņa automašīnu kodols Eiropā ir kompaktklase. Modeļu tajā ir daudz, taču pamati balstās uz 3 - 4 fundamentāliem modeļiem, no kuriem viens, Opel Astra, ir jau gadus septiņus vecs. Tāpēc ar patiesu prieku un interesi iepazīstinām jūs ar pilnīgi jaunu Opel Astra!

Šis ir pirmais Astra modelis, kas tapis ne vairs General Motors, bet gan franču autoražotāju grupas un tātad jaundibinātā Stellantis superkoncerna paspārnē.

Raidījuma TV Auto ziņas vadītājs Normunds Avotiņš: "Jā, šī ir jau 8. Astra paaudze 30 gados. Kā zināms, Astra paaudzes apzīmē ar burtiem. Šī ir L, ko varam tulkot arī kā Astra Love. Vai tas auto patiesi raisa siltas jūtas, mums vēl jānoskaidro."

Opel dizaineru grupa, kurā puse ir dāmas, radījušas vienu īstu dizaina lietu. No Opel Mokka pazīstamā Vizor tipa priekša šeit ir platāka un pirmo reizi ar dzesēšanas ribām. Virs riteņu arkām izveidoti spēcīgi pleci izvirzījumi, lai izceltu automašīnas plato stāju. Melnais jumts, kas gan ir opcija, vizuāli vēl pazemina Astra siluetu. Jauna pieeja saskatāma arī mazākās detaļās. Bagāžnieks atverams pēc VW modes, satverot aiz logotipa. Opel cītīgi piestrādājis pie lukturu dizaina gan priekšā, gan aizmugurē, un īsta oga ir vertikālais papildu stopsignāls tādā kā superauto stilā. Riteņu diski vismaz šim Ultimate izlaidumam ir sportiski un proporcionāli, turklāt bez jau mazliet apnikušā "turbīnu" dizaina un aerodinamiskām uzlikām. Arī durvju rokturi saglabājuši tradicionālu, tvērienam parocīgu formu.

Un, lai gan jaunais modelis ražots uz EMP2 platformas, kas kopīga ar Peugeot 308, Opel Astra ir īsts "made in Germany". To montē Opel galvenajā rūpnīcā Riselsheimā, Vācijā.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Normunds Avotiņš: "Zem motorpārsega Made in Germany beidzas. Tas ir PSA grupas motors. Es pat nezinu, vai tas ražots Francijā vai vēl kur citur. Jebkurā gadījumā uz tā nav Opel zīmes. Tradicionāli plašā motoru izvēle arī pieder pagātnei."

Ja neskaita lādējamo hibrīdu, kas tomēr ir diezgan dārgs, Opel Astrai pieejams pa vienam benzīna un dīzeļa dzinējam. Šajā gadījumā tas ir 1,2 litru turbo ar 130 ZS un 3 cilindriem. Toties tam pieejams "astoņpakāpju" automāts. Pirms braukšanas jāapgūst Astras salona lietošana, un tas nemaz nav viegls uzdevums.

Normunds Avotiņš: "Parasti par vienas firmas modeļiem mēs spriežam pēc pieredzes ar citiem tās ražojumiem. Parasti tas arī strādā. Ja esat braukuši ar jauno Opel Mokka, apmēram varat iztēloties kā ir pie jaunās Astras stūres. Šis laikam nebūs tas gadījums. Jaunā Astra ir Opel avangards."

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Salīdzinot ar 2015. gada modeli, kas būtībā bija aizpagājušās Astras uzlabota versija, šis interjers ir supermoderns. Divi 10 collu ekrāni ir standartā, un diezgan daudz funkciju atstāts pogu rindām zem centrālā displeja.

Normunds Avotiņš: "Kas neparasti, te nav saulessarga. Tiešos saules staros ekrānu var redzēt tikpat labi kā tagad. Acīmredzot ekrāna izšķirtspēja ir pietiekama."

Avangarda azartā interjera dizaineri vietām pāršāvuši pār strīpu. Piemēram, ventilācijas lūkas ir katra citāda, un arī darbojas atšķirīgi.

Normunds Avotiņš: "Viena ir te panelī un grozās uz visām pusēm, viena ir pa vidu, un, lai kā to regulētu, tā pūš vai nu uz kājām, vai ģīmī. Ar kondicionieri iznāk to turēt ciet. Tad te vēl ir divas malā līdzīgi kā Hondai. Kaut ko te var saregulēt, bet cīņa par veselīgu klimatu pirmajās dienās ir tas, ar ko jārēķinās."

Toties kas par sēdekļiem... Tiem ir AGR sertifikāts, kas nozīmē, ka Opel Astra krēsli ir veselīgi mugurai, un vadītāja sēdeklim ir elektriska regulēšana.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Viduskonsole ir glīti sadalīta nodalījumos, un gandrīz katram ir savs atbīdāms vāciņš. Tālrunis dzīvo un uzlādējas lūk, šeit, pašā priekšā. Starta poga ir tik glīta, ka gluži vai žēl, ka to aizsedz stūre.

Normunds Avotiņš: "Re, tas ir tas, ko teicu. Panelim nav saulessarga, bet saule tagad spīd tieši virsū un visu perfekti var redzēt."

Opel Mokka panelis ir ļoti līdzīgs, tomēr tur virs spidometra vēl bija atstāts mazs "nadziņš". Ar ko tad vēl Opel atšķiras no saviem jauniegūtajiem radiniekiem?

Normunds Avotiņš: "Galvenais ir dizains. Opel Astra ir ļoti vāciska, lai gan te ir arī avangarda lietas. Stūrei apakšējais spieķis pagriezts uz kantes. Kaut ko tādu agrāk varēja sastapt tikai franču auto un arī ne vēlāk par kādu 1970. gadu."

Jaunā Astra teicami klausa stūrei un gāzes pedālim un ar zemprofila riepām stabili "tur" ceļu.

Normunds Avotiņš: "Acīmredzot tas automobilis ir a priori ieprogammēts, lai būtu komfortablāks. Kombinācija ir unikāla. Sajūta ir kā brauktu pa gludu galdu!"

Vienīgais, kas pietrūkst, ir pieejama jauda šosejas ātrumos. Ja pilsētā mazais turbo liek skriet Astrai it kā tā būtu elektriska, plašākos ūdeņos tā necilais apjoms tomēr liek sevi manīt.

Normunds Avotiņš: "Es pat negaidu, ka te būs 2 sekundes līdz simtam mazāk. Gribētos lai motors ir atsaucīgāks uz šosejas. Atceros, kādi motori Astrai bija 3 dažādās paaudzēs, šis īsti nav vācu automobiļa motors..."

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

...un, ja esam pievērsušies lietām, kas jaunajā Astra nav tādas kā agrāk, iekāpsim aizmugurē....

Normunds Avotiņš: "Lai kādas bijušas iepriekšējās Astras, tās vienmēr bija savai klasei lieli auto. Arī aizmugurē. Tāpēc to iecienīja kā ģimenes auto un ciena joprojām kā lietotu. Bet te savu iespaidu devis "izejmateriāls", un aizmugurē ir pašauri."

Ņemot vērā, ka jaunā platforma riteņu bāzi pastiepusi par 5,5 cm garāku, tas ir mazliet negaidīti. Vēl pamanījām, ka kreisais atpakaļskata spogulis novietots neparasti tuvu. Lai tajā ieskatītos, ikreiz nākas grozīt galvu, kā braucot ar motociklu.

Jautāsiet, kāpēc pievērst uzmanību tādiem sīkumiem, ja vēl neplānojat mainīt pašreizējo auto pret Opel Astra? Tāpēc, ka šis modelis gluži nejauši var nokļūt pie jums bez īpaša uzaicinājuma.

Normunds Avotiņš: "Pilnīgi iespējams, ka Astra būs jūsu nākamā darba automašīna, tādu var nejauši saņemt autonomā ārzemēs. Ir liela iespēja, ka tādu nopērk kaimiņi vai draugi, un tā jūs dabūjat to pastūrēt. Ja jau Opel Astra tik uzstājīgi tiecas ienākt mūsu dzīvē, derētu, ka tā automašīna ir patiešām laba."

Skaidrs, ka tik lēta kā kādreiz Astra nebūs nekad. Sākuma cena ir 22 700 eiro, ar "automātu" jārēķinās ar 26 400, bet šāds zelta krāsas jeb Kult Yellow eksemplārs ar matricu gaismām un citiem smalkumiem maksās savus 32 000 eiro. Jā, par tādu naudu savulaik varēja nopirkt divas Astras, taču jaunajā modelī arī ielikts tik daudz inovāciju, cik agrāk nesavācās pat pa divām paaudzēm kopā.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Opel Astra Executive

+ mērķtiecīgs, spēcīgs dizains

+ plaša inovāciju izvēle

+ lieliska gaita un vadāmība

- ātrumā trūkst jaudas

- šaurība aizmugurē

- īpatnējas ventilācijas lūkas

Dzinējs: 1199 ccm, R3 turbo

Jauda: 130

Paātrinājums: 9,7

Patēriņš: 5,7

CO2: 129

Cena: 32 000 eiro

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu