Pk, 19.08.2022.

Itālija sausuma dēļ izsludina ārkārtas stāvokli piecos ziemeļu reģionos

LETA/AFP
Itālija sausuma dēļ izsludina ārkārtas stāvokli piecos ziemeļu reģionos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Reuters/ScanPix

Itālija pirmdien izsludināja ārkārtas stāvokli sausuma dēļ piecos ziemeļu reģionos un paziņoja par ārkārtas līdzekļu piešķiršanu tiem.

Valdība apstiprināja ārkārtas stāvokļa noteikšanu Emīlijas-Romanjas, Friules-Venēcijas Džūlijas, Lombardijas, Pjemontas un Veneto reģionos līdz 31.decembrim, kā arī paziņoja par 36,5 miljonu eiro liela fonda izveidošanu, lai palīdzētu sausuma skartajiem.

Itālija piedzīvo neparasti agru karstuma vilni un lietus trūkumu, sevišķi lauksaimnieciskajā Po upes ielejā, kuru skāris lielākais sausums pēdējos 70 gados.

Ārkārtas stāvoklis nodrošina "ārkārtējus līdzekļus un pilnvaras", lai palīdzētu garantēt sabiedrisko drošību, piešķirtu kompensāciju par zaudējumiem, un garantētu normālus dzīves apstākļus.

Itālijas lielākā lauksaimniecības apvienība "Coldiretti" informēja, ka sausums apdraud vairāk nekā 30% no lauksaimniecības produkcijas un pusi no lauku saimniecībām Po ielejā, kur tiek ražots Parmas šķiņķis.

Lagomadžores un Gardas ezeros ūdens līmenis ir zemāks par normālo. Ūdens līmenis ir pazeminājies arī tālāk uz dienvidiem esošajā Tibras upē, kas plūst cauri Romai.

Po upe ir Apenīnu pussalas lielākā ūdens krātuve, un lielu daļu šī ūdens izmanto lauksaimnieki.

Pēdējās dienās vairākas pašvaldības ir paziņojušas par ierobežojumu noteikšanu sausuma dēļ. Veronā ir ieviesta dzeramā ūdens normēšana, bet Milānā ir slēgtas dekoratīvās strūklakas.

Sausuma dēļ ir krasi sarukusi elektroenerģijas ražošana hidroelektrostacijās, kur parasti tiek saražoti apmēram 20% no Itālijas elekroenerģijas. Lielākā daļa hidroelektrostaciju atrodas kalnainajos Itālijas ziemeļos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu