Baidens sāk vizīti Tuvajos Austrumos

LETA/REUTERS
Baidens sāk vizīti Tuvajos Austrumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

ASV prezidents Džo Baidens trešdien devies uz Izraēlu, iesākot savu vizīti Tuvajos Austrumos, kuras galvenais mērķis ir pārliecināt Persijas līča valstis palielināt naftas ieguves apjomus un normalizēt Izraēlas un Saūda Arābijas attiecības.

Divas dienas Baidens aizvadīs Jeruzalemē, kur tiksies ar izraēliešu amatpersonām, bet piektdien viņš dosies uz Rietumkrastu, lai tiktos ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu.

Pēc tam ASV prezidents ar tiešo lidojumu dosies uz Džidu, lai tiktos ar Saūda Arābijas amatpersonām un piedalītos Persijas līča valstu samitā.

ASV amatpersonas norāda, ka Baidena pirmā vizīte Tuvajos Austrumos, atrodoties prezidenta amatā, varētu veicināt attiecību normalizāciju starp Izraēlu un Saūda Arābiju, kas abas ir Vašingtonas sabiedrotie reģionā.

Baidena vizītes mērķis ir veicināt Tuvo Austrumu stabilitāti, padziļināt Izraēlas integrāciju reģionā, mazināt Irānas ietekmi un radīt pretsvaru agresīvajai Krievijas un Ķīnas politikai, norāda Vašingtona.

Tikmēr iekšpolitiski Baidens izjūt spiedienu panāktu straujā naftas cenu kāpuma apturēšanu, pārliecinot sabiedrotās Persijas līča valstis palielināt naftas ieguves apjomus, kas palīdzētu samazināt benzīna cenas ASV.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu