Doma laukumā varēs iepazīties ar transportlīdzekļiem, ko darbina saules enerģija

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

25. un 27. jūnijā Rīgā, Doma laukumā iedzīvotāji varēs iepazīties ar transportlīdzekļiem, ko darbina saules enerģija. Divu dažādu projektu ietvaros Rīgā viesosies ar saules enerģiju darbināms apvidus auto un dzīvojamais furgons.

25. jūlijā plkst. 13.00 - 14.30 Doma laukumā būs apskatāms apvidus auto, kas darbojas tikai ar saules enerģijas palīdzību. To radījusi Bohumas universitātes Vācijā projekta “SolarCar Bochum” komanda, kas ar spēkratu ir apņēmusies šķērsot Eiropu 100 dienās, paveicot ap 15 tūkstošus kilometru. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgas ceļošanas iespējām, kā arī uzzināt vairāk par citu valstu pieredzi ilgtspējas jomā. Lai apmainītos ar viedokļiem par ilgtspējības nozīmi, izstrādāt ilgtspējas definīciju un iepazītos ar valstu dažādajām pieredzēm un prioritātēm, katrā valstī norisinās seminārs par “ilgtspēju” un “ilgtspējīgu mobilitāti”, uz kuru aicināts ikviens interesents.

Savukārt 27. jūlijā plkst. 14.00 Doma laukumā būs apskatāms dzīvojamais furgons, kas darbojas ar saules enerģiju palīdzību. Taurenim līdzīgo transportlīdzekli, sadarbojoties ar Šveices universitāšu zinātniekiem un inženieriem, radījusi projekta “Solar Butterfly” komanda. Tā viesojas dažādās Eiropas pilsētas, organizējot informatīvus pasākumus, kuros tiek apspriesti aktuālie klimata izaicinājumi mobilitātes, enerģētikas, pārtikas un citās jomās.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu