Šrēders ieradies Maskavā "atvaļinājumā"

TVNET/LETA
Šrēders ieradies Maskavā "atvaļinājumā"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders
Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders Foto: TASS/LETA

Vācijas ekskanclers Gerhards Šrēders ieradies Maskavā, pēc paša teiktā, dažu dienu atvaļinājumā, vēsta vācu telekanāls "n-tv".

"Es šeit esmu atvaļinājumā uz dažām dienām. Maskava ir brīnišķīga pilsēta," Šrēders skaidroja "n-tv" korespondentam Dirkam Emmeriham.

Kad viņam tika norādīts, ka pavisam netālu ir Krievijas naftas kompānijas "Rosņeftj" galvenais birojs, Šrēders atbildēja: "Tas tiešām tā ir? Ak jā, tas tiesa, jums ir taisnība."

Maijā Šrēders nolēma pamest "Rosņeftj" direktoru padomes priekšsēdētāja amatu un paziņoja, ka nepieņems piedāvājumu kļūt par gāzes uzņēmuma "Gazprom" direktoru padomes locekli.

Sociāldemokrāts un patlabanējās Vācijas valdības darba ministrs Hūberts Heils intervijā raidsabiedrībām RTL un "n-tv" norobežojās no bijušā sociāldemokrātu līdera Šrēdera.

"Es jau labu laiku neizprotu šādu uzvedību, īpaši šajos laikos," sacīja Heils.

"Bet tam nav nekāda sakara ar federālās valdības politiku un manu partiju."

Atbildot uz RTL un "n-tv" jautājumiem, Vācijas valdības pārstāvis sakariem ar presi sacīja: "Federālā kanceleja nav saistīta ar Gerharda Šrēdera braucienu uz Maskavu."

Sociāldemokrātu partija (SPD) jūlija vidū sāka procesu, kas var novest pie Šrēdera izslēgšanas no partijas par tuvajām attiecībām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Krievijas energokompānijām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu