Pk, 22.09.2023.

14.Saeimas vēlēšanas: "Konservatīvie" sarakstā piesaistījuši kultūras un pašvaldību darbiniekus

Bordāns izvirzīts par Ministru prezidenta kandidātu
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Partijas "Konservatīvie" pārstāvis Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš un tieslietu ministrs Jānis Bordāns
Partijas "Konservatīvie" pārstāvis Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš un tieslietu ministrs Jānis Bordāns Foto: Paula Čurkste/LETA

Partijas "Konservatīvie" vēlēšanu sarakstos vadošās vietas ir atvēlētas esošajiem Saeimas deputātiem un ministriem, bet startam vēlēšanās piesaistīti arī kultūras un pašvaldību darbinieki, savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns izvirzīts par Ministru prezidenta kandidātu, liecina piektdien, 29. jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtā partijas programma.

Lai arī pēc paša izveidotās partijas "KPV LV" pamešanas Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš parlamentārajā darbībā cieši sadarbojās ar "Konservatīvajiem", viņa vārds partijas deputātu kandidātu sarakstā nav atrodams. Politiķis pašlaik nav atrodams nevienā no līdz šim iesniegtajiem partiju deputātu kandidātu sarakstiem, bet uz aģentūras LETA zvaniem, lai uzzinātu par viņa darba plāniem, deputāts neatbild.

"Konservatīvo" deputātu kandidātu sarakstā ir iekļauts režisors Ivars Zviedris, kurš kandidēs uz deputāta amatu no partijas Vidzemes saraksta, ieņemot piekto kārtas numuru. Arī mūziķe un deputāte Ieva Akuratere startēs vēlēšanās kopā ar "Konservatīvajiem", iekļaujoties Rīgas apgabala vēlēšanu saraksta piektajā vietā.

Tāpat no partijas sarakstiem kandidēs pašvaldību darbinieki, piemēram, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika, Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Orinskis, Dricānu un Strūžānu pagastu pārvalžu vadītāja Diāna Saksone.

Partijas sarakstā ir arī esošie parlamenta deputāti Uldis Budriķis, Normunds Žunna, Linda Medne un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Jānis Butāns, kā arī izglītības un zinātnes ministres padomnieks Jānis Ozols.

"Konservatīvie" 14.Saeimas vēlēšanām par Ministru prezidenta kandidātu izvirzījusi partijas līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu, šodien partijas preses konferencē paziņoja politiķis. Bordāns arī būs "Konservatīvo" kandidātu saraksta līderis Vidzemē.

Rīgā ar pirmo numuru startēs izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Zemgalē - labklājības ministrs Gatis Eglītis, Kurzemē - Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans, Latgalē - Balvu novada domes deputāts, tieslietu ministra padomnieks Aldis Bukšs.

Vēlēšanu apgabalu sarakstu augšgalā cita starpā kandidēs arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, bijušais Saeimas deputāts, uz Ukrainu karot aizbraukušais Juris Jurašs un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Tāpat starp "Konservatīvo" sarakstu pirmajiem numuriem būs Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre, Saeimas deputāte Evita Zālīte-Grosa, partijas kanclere Santa Suhaka, Ventspils domes deputāts Bruno Jurševics, Kuldīgas domes deputāts Romāns Ernsons, bijušais Saeimas deputāts Aivars Geidāns, Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Vanags un Rēzeknes novada deputāts Guntis Rasims.

Kā aģentūru LETA informēja "Konservatīvo" preses dienestā, partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns oktobrī sagaidāmās vēlēšanas ir nosaucis par nozīmīgākajām kopš valsts neatkarības atjaunošanas, minot: "Šis ir brīdis, kad ikviens no mums lems ne tikai par nākamo četru gadu politisko dienaskārtību, bet arī par valsts attīstības virzienu, iespējams, nākamajai desmitgadei un ilgāk. Mums ir plāns 10x10, kas ļaus 10 gadu laikā Latvijai iekļūt starp 10 attīstītākajām Eiropas valstīm."

""Konservatīvie" kā pretspars valsts naidīgajiem spēkiem ir kļuvuši par pieredzējušu politisko spēku, un biedru rindas turpina augt. Ticu, ka mums izdosies atjaunot Latvijas iedzīvotāju uzticību godīgai politikai," savu pārliecību pauda Bordāns.

"Svarīgākais uzdevums jau šogad būs Latvijas enerģētikas pārveide no Krievijas energosistēmas piedēkļa uz neatkarīgu un ar dažādiem enerģijas avotiem nodrošinātu valsti. Mēs to mainīsim un uzņemsimies atbildību par Ekonomikas un Finanšu ministrijām. Tieši šo ministriju politiskā vadība ir ilgstoši bremzējusi enerģētiskās drošības stiprināšanu," uzsvēra Bordāns.

14.Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā, sestdienā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais