Četri padomi, kā organizēt ceļojumu ar motociklu

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Vasarās varam piepildīt tos sapņus, par kuriem esam vienmēr domājuši, bet nekad nav pienācis īstais brīdis tos īstenot. Daudziem liels sapnis ir doties ceļojumā ar motociklu tepat pa Latviju vai pat pa Eiropu. Šis ceļošanas veids dod iespēju izjust patiesu brīvības sajūtu, kad matos iepūš vējš un ceļš tiek izjusts pavisam citādi, nekā tas ir pie mašīnas stūres. Taču kā saplānot ceļojumu tā, lai tas ir ne vien elpu aizraujošiem skatiem pilns, bet arī gana komfortabls un drošs? Zemāk apkopoti padomi, ko ņemt vērā, plānojot ceļojumu ar motociklu.

Izvērtējiet galamērķa attālumu un mērojamo ceļu

Ir ļoti svarīgi apzināties, ka ceļojuma galamērķis ir atkarīgs no tā, cik daudz brīvas dienas ir atvēlētas braucienam. Ja atvaļinājums ilgst 2–4 dienas, tad ceļā ieteicams plānot ne vairāk kā pusi no dienas, lai pagūtu izbaudīt ceļojuma galamērķi. Te lielisks galamērķis būs kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija, kur katrs atradīs sev piemērotu atpūtu vien pāris stundu braucienā no Rīgas.

Taču, ja ceļojumam atvēlēts ilgāks laiks, lielisks galamērķis būs Skandināvija, ko iespējams sasniegt, no Klaipēdas dodoties ar ceļā prāmi. Tādējādi iespējams samazināt slodzi, mērojot garu ceļu līdz galamērķim ar motociklu, sadalot spēkus un ar motociklu dodoties līdz Klaipēdai un pēc tam ceļojot pa Zviedrijas plašumiem. Ja vēlies doties izbraucienā pa Zviedrijas ezeru krastiem vai traukties garām klinšainajām salām, tad prāmis būs labākais veids, kā komfortabli un īsākā laika posmā sasniegt galamērķi. Piemēram, operators DFDS, katru dienu piedāvā doties no Klaipēdas līdz Zviedrijas Karaļa ostas pilsētai Kārlshamnai. Tā kā prāmis dodas ceļā tieši vakarā, tad tas ir lielisks veids, kā ietaupīt laiku un ļaut sev uzņemt spēkus gaidāmajam piedzīvojumam.

Iegādājieties pareizo inventāru

Dodoties ceļojumā ar motociklu, ir svarīgi sagādāt sev visu nepieciešamo drošam un ērtam braucienam. Pirmkārt, ļoti svarīgi ir izvēlēties un iegādāties kvalitatīvu ķiveri, tas ir pirmais priekšnoteikums, lai ceļā justos ērti. Kvalitatīva ķivere ne tikai pasargās, bet arī būs ergonomiskāka un ērtāka valkāšanai ilgas stundas, kas jāpavada ceļā.

Otrkārt, ceļojot ar motociklu ir īpaši svarīgs atbilstošs apģērbs. Motociklista jaka, cimdi, zābaki un bikses, kas pasargās ne tikai no savainojumiem, bet arī  karstuma un dehidrācijas. Ja plānots braukt pa nelīdzeniem ceļiem, tad labāk izvēlēties arī elkoņu un ceļgalu aizsargus, lai nodrošinātu lielāku aizsardzību. Un, protams, nevar aizmirst arī par paša motocikla tehnisko sagatavotību ceļam. Pirms došanās ceļā ieteicams pārbaudīt motociklu specializētā servisā, jau laicīgi novēršot iespējamos defektus, kas varētu rasties ceļā. Tas ne tikai palīdzēs ceļā justies drošāk, bet arī ietaupīs līdzekļus, jo ārzemēs jebkāda veida tehniskās pārbaudes un remontdarbi motociklam, visticamāk, būs dārgāki.

Rūpīgi sapakojiet tikai nepieciešamo

Ir vairāki veidi, kā pakot līdzi savu bagāžu, ceļojot ar motociklu. Visērtākais bagāžas pārvadāšanas veids ir izmantojot sēdekļa somas, kuras var viegli piestiprināt pie motocikla sāniem vai aizmugurējā sēdekļa. Papildus pareizās somas izvēlei ļoti rūpīgi jāizlemj arī par savu bagāžu. Braukt ar motociklu nozīmē būt pilnībā pakļautam dabas stihijām. Jūs sajutīsiet katru vēja brāzmu, lietus pilienu un temperatūras maiņu, tomēr ir jāsaprot, ka visu paņemt līdzi nav iespējams.

Dodoties ceļojumā ar motociklu, vienmēr dodiet priekšroku vieglai bagāžas pakošanai, neņemot līdzi pārlieku daudz mantu, kas apgrūtinās braucienu un tā ērtumu. Lielisks veids, kā saprast, ko ņemt līdzi, ir saraksta izveidošana, sakārtojot prioritāri visas nepieciešamās lietas. Tas ļaus skaidri pārredzēt bagāžas lielumu, un nepieciešamības gadījumā būs vieglāk izvēlēties, ko atstāt mājās.

Plānojiet pauzes un atpūtu

Pavadot ilgas stundas uz motocikla, dienas beigās pavisam noteikti būs jūtams nogurums un vēlme apgulties. Braucienā ir ļoti svarīgi plānot degvielas pārtraukumus, lai zinātu, kad apstāties, lai atpūstos un paēstu.

Viens no veidiem, kā cīnīties ar muskuļu sāpēm, ko rada ilgstošā sēdēšana, ir regulāras pauzes, kurās atpūsties, padzerties un paēst. It īpaši, ja braucat karstākajos vasaras mēnešos, ļoti svarīgi ir ņemt līdzi daudz ūdens un uzkodas, lai novērstu dehidratāciju vai cukura līmeņa pazemināšanos asinīs. Arī ātras uzkodas starp ēdienreizēm var palīdzēt saglabāt modrību un enerģiju garu braucienu laikā, tomēr nedrīkst aizmirst par ilgāku pārtraukumu, kurā tiek ieturēta arī pilnvērtīga maltīte. Piemēram, Zviedrijas skaistā daba piedāvā pasakainus dabas skatus, kur var nesteidzīgi organizēt piknika pauzes un atvilkt elpu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu