Lietuvā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums

LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Lietuvā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums, trešdien paziņoja Veselības ministrija.

Lietuvas Veselības ministrija detalizētāku informāciju par apstiprināto pērtiķa baku gadījumu nesniedza.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka pasaulē ārpus Āfrikas kopš maija sākuma reģistrēti vairāk nekā 18 000 inficēšanās gadījumi ar šo slimību. Lielākā daļa atklāto gadījumu ir Eiropā.

Lietuvas Veselības ministrija jūlijā paziņoja, ka valsts ir pasūtījusi apmēram 1400 pērtiķu baku vakcīnas devu.

Tolaik ministrija informēja, ka vakcīnas būs pieejamas inficēto personu kontaktpersonām pēc augsta riska saskarsmes un nebūs pieejama preventīva vakcinācija.

Vakcinācija pret bakām Lietuvā netiek veikta jau vairāk nekā 40 gadus.

Arī Latvijā šī gada 3.jūnijā tika ziņots par pirmajiem diviem laboratoriski apstiprinātiem pērtiķu baku gadījumiem, bet Igaunijā pirmais pērtiķu baku gadījums laboratoriski tika apstiprināts jūnija beigās un pagājušajā nedēļā tika ziņots, ka kopējais gadījumu skaits nepārsniedz desmit.

Jaunais pērtiķu baku uzliesmojums līdz šim skāris galvenokārt vīriešus, kas iesaistījušies homoseksuālās attiecībās, kā arī transpersonas un nebināras personas.

Pērtiķu bakas ir reta vīrusu izraisīta infekcijas slimība, kura visbiežāk sastopama Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīs, bet nesen tā skārusi valstis, kurās iepriekš nebija konstatēta. Lai gan slimības simptomi līdzinās saslimšanai ar bakām, ierasti tie ir vieglāki ar niezi, drudzi un izsitumiem. Reizēm slimībai var būt arī smaga gaita.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu