"Ģenerālis, kura mums pietrūks!" Kolēģi un amatpersonas sēro par mūžībā aizsaukto Intu Ķuzi

TVNET
"Ģenerālis, kura mums pietrūks!" Kolēģi un amatpersonas sēro par mūžībā aizsaukto Intu Ķuzi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Ekrānšāviņš

Pēc smagas cīņas ar slimību 60 gadu vecumā otrdienas vakarā mūžībā aizgājis Rīgas domes deputāts, bijušais Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis.

Saistībā ar Ķuža aiziešanu mūžībā vairākas amatpersonas izteikušas līdzjūtību, daloties atmiņās par bijušo Valsts policijas priekšnieku.

Ķuzis dzimis 1962.gadā, mācījies Minskas Augstākajā milicijas skolā un Latvijas Policijas akadēmijā.

1982.gadā viņš sācis darbu iekšlietu struktūrās kā milicis Jelgavas rajonā, tāpat strādājis par Tukuma rajona Iekšlietu daļas Kriminālmeklēšanas operatīvo pilnvaroto un bijis Tukuma rajona Kriminālpolicijas un pārvaldes priekšnieks.

1999.gadā Ķuzis iecelts par Rīgas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) Kriminālpolicijas priekšnieka vietnieku, bet 2003.gadā par RGPP Kriminālpolicijas priekšnieku.

2009.gadā Ķuzis kļuva par VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku.

2009.gadā valdība nolēma Ķuzim piešķirt ģenerāļa pakāpi, bet 2011.gadā viņš kļuva par VP priekšnieku un šo amatu ieņēma līdz pat 2020.gadam.

2020.gadā Ķuzis tika apstiprināts par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieku iekšējās drošības jautājumos. Šajā pašā gadā viņš kandidēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās no JV saraksta.

Iepriekš Latvijas Televīzijai Ķuzis bija atklājis, ka 2020.gadā viņam iekaisa žultspūslis un nācās veikt divas sarežģītas operācijas. To laikā Ķuzim atklāja aizkuņģa dziedzera audzēju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais