Pk, 9.06.2023.

Armēnis robežsargiem piedāvā pasē paslēptu 500 eiro kukuli

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

12. augustā Terehovas robežkontroles punktā aizturēts Armēnijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus, ievietojot pasē 500 eiro, portālu TVNET informēja Valsts robežsardzes pārstāve Ginta Skangale.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja kādu no Latvijas izceļojošu Armēnijas pilsoni, kurš robežsargiem uzrādīja pasi ar tajā ievietotām 10 banknotēm pa 50 eiro katru (kopā 500 eiro).

Kā skaidroja Skangale, vīrietis deva kukuli, lai ar transportlīdzekli ārpus kārtas, apejot rindu, šķērsotu valsts robežu.

Par kukuļdošanu pret 1986.gadā dzimušo Armēnijas pilsoni tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, savukārt ar Austrumlatgales prokuratūras prokurora priekšrakstu noziedzīgo nodarījumu paveikušajam vīrietim piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i., 5000 eiro.

Kā uzsvēra Valsts robežsardzes pārstāve, kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu