Sv, 2.10.2022.

Putins grasās apmeklēt G20 samitu Bali, paziņojis Indonēzijas prezidents

TVNET/LETA/DPA
Putins grasās apmeklēt G20 samitu Bali, paziņojis Indonēzijas prezidents
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: Reuters / Scanpix

Paredzams, ka novembrī gaidāmo G20 samitu Bali personīgi apmeklēs gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins, gan viņa Ķīnas kolēģis Sji Dzjiņpins, paziņojis Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo.

"Sji Dzjiņpins ieradīsies. Prezidents Putins man arī teicis, ka ieradīsies," piektdien publicētā intervijā aģentūrai "Bloomberg" pavēstījis Vidodo.

Indonēzija šobrīd pilda G20 prezidējošās valsts pienākumus, un Vidido uz samitu uzaicinājis arī Putinu, lai gan Kremlis pagaidām nav apstiprinājis, vai Krievijas diktators plāno piedalīties samitā.

Arī "Bloomberg" pagaidām nav izdevies gūt apstiprinājumu Vidodo teiktajam nedz no krievu, nedz ķīniešu avotiem.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Rietumi Putina dalību samitā uzskata par problemātisku, un vairākas valstis jau paziņojušas, ka samitā nepiedalīsies, ja uz to personīgi ieradīsies Krievijas diktators.

Indonēzija uz samitu uzaicinājusi arī Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Arī spriedze Ķīnas un ASV attiecībās ir pastiprinājusies, īpaši pēc Savienoto Valstu Pārstāvju palātas spīkeres Nensijas Pelosi vizītes Taivānā, kuru pēc tam apmeklēja arī ASV kongresmeņu delegācija.

Pekina šīs vizītes nosauca par provokācijām un sarīkoja pie Taivānas plaša mēroga militāros manevrus.

"Indonēzija tiecas pēc tirdzniecības un investīcijām un nevēlas pievienoties nevienam blokam," sarunā ar "Bloomberg" uzsvēris Vidodo. "Indonēzija vēlas būt draugos ar visiem. Mums nav problēmu ne ar vienu valsti."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais