Sv, 2.10.2022.

Igaunija ierosinās astoto sankciju paketi, paredzot aizliegt Krievijas pilsoņu braucienus uz ES

LETA/BNS
Igaunija ierosinās astoto sankciju paketi, paredzot aizliegt Krievijas pilsoņu braucienus uz ES
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Tallina. Ilustratīvs attēls
Tallina. Ilustratīvs attēls Foto: Schutterstock.com

Igaunijas valdība nolēmusi oficiāli ierosināt Eiropas Komisijai pieņemt astoto pret Krieviju vērsto sankciju paketi, kurā būtu paredzēts arī aizliegt Krievijas pilsoņiem doties braucienos uz Eiropas Savienību (ES), piektdien paziņoja Igaunijas Ārlietu ministrija.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu uzsvēris, ka nepieciešams būtiski paātrināt nākamās sankciju paketes pieņemšanu, lai padarītu stingrākus Krievijai noteiktos ierobežojušos pasākumus, sistemātiski turpinot paaugstināt cenu, kas tai jāmaksā par agresiju pret Ukrainu.

Igaunija ierosina noteikt jaunas sankcijas vairākām Krievijas ekonomikas nozarēm, to vidū enerģētikai, kā arī noteikt jaunas tirdzniecības sankcijas. Tallina arī vēlas papildināt sankcijām pakļauto fizisko un juridisko personu sarakstu.

Tiek ierosināts arī būtiski paplašināt sankcijas attiecībā uz Krievijas pilsoņu iespējām ceļot uz ES.

Reinsalu norādījis, ka Igaunija vēlas panākt politisko vienprātību starp visām Šengenas zonas valstīm, lai noteiktu tādas pašas sankcijas attiecībā uz Krievijas pilsoņu iespējām doties braucienos uz ES, kādas Igaunija ir noteikusi Krievijas pilsoņiem attiecībā uz iespējām ierasties Igaunijā,

"Kā ārlietu ministrs aicinu citu Eiropas valstu valdības noteikt papildu nacionālās sankcijas, lai izbeigtu Krievijas pilsoņu braucienus uz Eiropu un sadarboties, lai slēgtu Šengenas vīzu telpu Krievijas pilsoņiem," sacījis Reinsalu.

Jau vēstīts, ka ES prezidējošā valsts Čehija aicinājusi bloka līmenī apsvērt aizliegumu izsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem. Šādu ierosinājumu gan neatbalsta Vācija, Grieķija, Kipra un vairākas citas ES dalībvalstis.

Igaunija jau ir aizliegusi iebraukt valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas zonas vīza, kā arī ierobežojusi vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Latvija uz nenoteiktu laiku apturējusi vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Latvijas vēstniecība Maskavā pieņem vīzas pieteikumus tikai no Krievijas pilsoņiem, kas vēlas apmeklēt tuva radinieka bēres Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais