Kā rīkoties, ja esi pazaudējis abas mašīnas atslēgas?

TVNET Auto
Kā rīkoties, ja esi pazaudējis abas mašīnas atslēgas?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pixabay

Lai gan situācija, ja pazaudētas abas automašīnas atslēgas, nav no vienkāršākajām, to ir iespējams atrisināt, dodoties pie meistariem, kas pasūtīs atslēgas sagatavi un sataisīs jaunu komplektu, Latvijas Radio raidījumā "Garāžas sarunas" norādīja atslēgu izgatavošanas meistars Jānis Dadzītis.

Bieži vien rezerves automašīnas atslēgu gadās nozaudēt, tomēr gan apdrošinātāji prasa, lai ir divas atslēgas, gan pašam ir drošāk, ja ir otra. Dadzītis uzsvēra, ka daudz kas ir atkarīgs no meistara zināšanām, pieredzes un tehniskā aprīkojuma, bet praktiski visām mašīnām ir iespējams uztaisīt jaunas atslēgas.

Jārēķinās, ka bezkontakta atslēgu, piemēram, "keyless go" izgatavošana būs dārgāka nekā parasto atslēgu. Speciālists nomierināja, ka auto atslēgas iespējams izgatavot pat tad, ja nozaudētas ir abas atslēgas.

"Ir divi varianti. Zvanām dīlerim, ierodamies pie dīlera ar dokumentu, kas apliecina, ka esam auto īpašnieks, tad caur dīleri sūtām atslēgas sagatavi, ar kuru varēsim atslēgt durvis un ieslēgt aizdedzi. Tad jau tālāk vedam programmēt," stāstīja Dadzītis.

"Otrs variants ir, kad piebrauc meistars, kurš to visu labākajā gadījumā izdara uz vietas, bet reti kad tā gadās. Pārsvarā tomēr uz evakuatora jādabū un līdz garāžai vai darbnīcai auto jāatved, jo ne vienmēr vajadzīgie instrumenti gadās pie rokas, lai darbu izdarītu līdz galam," viņš skaidroja.

Pasūtīt atslēgas sagatavi daudziem mašīnu modeļiem iespējams arī caur dažādiem internetveikaliem, kas piedāvā daudz pievilcīgākas cenas, tomēr to darīt nevajadzētu – labāk samaksāt vairāk, bet uzreiz iegādāties oriģinālo atslēgas sagatavi, ieteica meistars.

"Lai cik tas būtu dīvaini, es uzskatu un no manas paziņas pieredzes ir tā, ka "ebay" pirktās atslēdziņas var pat izmaksāt dārgāk nekā oriģinālās. Reāla situācija no dzīves – atslēga tiek pasūtīta "ebay", bet izrādās, ka nesakrīt kāds no elektroniskajiem parametriem, nevarējām pieprogrammēt. Ko darām? Sūtām nākamo, bet arī ar nākamo ir ļoti līdzīgs stāsts. Finālā izrādās ir pagājuši gandrīz divi mēneši, atslēgas joprojām nav, bet nauda ir iztērēta," viņš stāstīja.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu