Pavaicā TVNET žurnālistam ⟩ Kāpēc "Ikea" ikdienā ir ciet avārijas izejas durvis

Vita Daukste-Goba
, TVNET Ziņas | KLIK redaktore
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
IKEA lielveikals Rīgā.
IKEA lielveikals Rīgā. Foto: Ieva Leiniša/LETA

"Kāpēc veikalā "Ikea" ir ciet visas avārijas/evakuācijas izejas?" šādu jautājumu TVNET uzdevusi kāda lasītāja, kura ir neizpratnē par šādu rīcību no veikala puses. Vērsāmies pie "Ikea", lai noskaidrotu, kāpēc veikalā ir slēgtas šīs durvis.

"Ja kaut kas atgadās, tad būs jāgaida, kamēr kāds no darbiniekiem to atvērs? Bet ja nepaspēs... Kā uz šo skatās atbildīgās amatpersonas?" vaicā lasītāja.

Kā vēsta informācija Ugunsdrošības noteikumu 243. punktā - durvis evakuācijas ceļos ir viegli atveramas no telpas iekšpuses bez aizkavējuma un šķēršļiem. Par aizkavējumu tiek uzskatīts jebkurš šķērslis, kas liedz atvērt durvis trīs sekunžu laikā.

Portāls TVNET sazinājās ar "Ikea" korporatīvo pakalpojumu vadītāju Baltijas valstīs Renatu Danti, kura skaidroja, ka šīs durvis ārkārtas situācijas laikā atvērsies automātiski. 

"Gan Ikea kolēģu, gan apmeklētāju drošība vienmēr ir mūsu galvenā prioritāte. Nepārtraukti sekojam atbildīgo institūciju norādījumiem, kā arī veicam papildu pasākumus, lai nodrošinātu cilvēku drošību," uzsvēra uzņēmuma pārstāve.

Viņa informēja, ka, piemēram, "Ikea" Rīgas veikalā ir vairāk nekā 40 evakuācijas durvis.

"Ieslēdzoties signalizācijas sistēmai, tās visas atveras automātiski. Lai sistēma darbotos kā plānots, regulāri notiek drošības treniņi, kuru laikā pārbaudām sistēmas, kā arī sniedzam kolēģiem vēl dziļākas zināšanas par evakuāciju un dažādu situāciju vadību," tā Dante.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu