Mediji: Šolcs nav gatavs piegādāt Ukrainai vairāk smago ieroču

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8
Foto: MICHAEL KAPPELER / DPA

Vācijas kanclers Olafs Šolcs nav gatavs izpildīt Ukrainas premjerministra Denisa Šmihaļa lūgumu piegādāt Ukrainai vēl vairāk ieroču, lai gan Vācijas rūpniecības nozare piedāvājusi piegādāt Kijivai tankus "Leopard 2", ziņo mediji.

Šolca nostāja kļuva skaidra nedēļas nogalē divpusējas sarunās Šmihaļa vizītes laikā Berlīnē, otrdien ziņoja laikraksts "Welt".

Vācijas kanclers izteicies "vispārīgi un neskaidri" un nav izrādījis nekādu gatavību mīkstināt savu nostāju.

Šolcs iebilst pret ieroču piegādi Ukrainai, lai gan uzņēmums "Krauss-Maffei Wegmann", kā ziņo mediji, piedāvājis Kijivai piegādāt 100 tankus "Leopard 2A7", tai skaitā nodrošināt rezerves daļas un apmācības karavīriem tanku lietošanā.

"Krauss-Maffei Wegmann" norādījis, ka pirmie tanki varētu būt gatavi piegādēm 36 mēnešu laikā pēc līguma noslēgšanas.

Mediji ziņo, ka uzņēmums ir gatavs piegādāt bruņojumu kopumā 1,55 miljardu eiro vērtībā.

Tomēr "Krauss-Maffei Wegmann" nav pieteicies atļaujai eksportēt ieročus no Vācijas, un kanclera birojs ir atteicies komentēt šo jautājumu.

Vācijas valdība iepriekš atteikumu piegādāt Ukrainai smagos ieročus pamatoja ar to, ka ukraiņu karavīri nemācēs izmantot modernos Rietumu tankus, jo lielākoties apmācīti lieto padomju laika militāro tehniku. Taču vēlāk Berlīne apsolīja piegādāt Vācijai ieročus, no kuriem daļa gan vēl nav piegādāta.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais