P, 28.11.2022.

"Nekā personīga" slepus nofilmē, kā Rīgas siltuma vēl neieceltie valdes locekļi kafejnīcā tiekas ar lēmuma pieņēmējiem

Tvnet/Nekā personīga/TV3
"Nekā personīga" slepus nofilmē, kā Rīgas siltuma vēl neieceltie valdes locekļi kafejnīcā tiekas ar lēmuma pieņēmējiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
AS "Rīgas siltums" uzraksts.
AS "Rīgas siltums" uzraksts. Foto: Zane Bitere/LETA

Vienā no stratēģiskajiem uzņēmumiem “Rīgas siltums” šonedēļ iecēla divus jaunus valdes locekļus. Pieteikumu bija daudz un atlasei bija jānotiek pēc augstākajiem OECD standartiem. Nedēļā pirms padomes gala balsojuma “Nekā personīga” nofilmēja, kā lēmuma pieņēmēji kafejnīcā tiekas ar tikai diviem no četriem konkursa finālistiem.

Akciju sabiedrība “Rīgas Siltums” ir lielākais siltuma nodrošinātājs pilsētā. Tā lielākie akcionāri ir valsts Ekonomikas ministrijas personā un Rīgas dome. Pērn uzņēmums strādājis labi, apgrozījis gandrīz 150 miljonus un nopelnījis vairāk nekā 5 miljonus eiro.

Uzņēmumam ir divu līmeņu vadība- padome un valde. Padome ieceļ un apstiprina valdi. Augustā diviem “Rīgas Siltuma” valdes locekļiem beidzās pilnvaru termiņš - Normundam Talcim, kurš bijis pie vadības grožiem vairāk kā divdesmit gadus un Birutei Krūzei, kura valdē bija kopš 2007.gada. Jaunos valdes locekļus meklēja konkursā.

Aprīļa beigās uzņēmuma padome lēma par konkursa komisijas izveidošanu. Tā sastāvēja no padomes priekšsēdētājas Ilzes Beināres, priekšsēdētāja vietnieka Jevgēnija Belezjaka, padomes locekļiem Matīsa Paegles, Raivja Kronberga, Zaigas Liepiņas, Baltijas Korporatīvā pārvaldības institūta izvirzītās pārstāves Evitas Gošas un Biedrības “Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība” izvirzītas pārstāvja Daiņa Ģēģera.

Atklātu konkursu uz diviem valdes locekļa amatiem izsludināja 16.jūnijā. Valdes locekļu kandidātiem noteica arī vajadzīgās kompetences – korporatīvās pārvaldības un risku vadības jomā un finanšu vadības jomā.

Uz šiem amatiem pieteicās 36 kandidāti. Korporatīvās pārvaldības un risku vadības jomā – 21 kandidāts, amatam ar kompetenci Finanšu vadības jomā – 9 kandidāti, bet uz abām vietām kandidēja 6 .

Konkursa gaitā notika izmaiņas arī pašas padomes sastāvā, kas ietekmēja arī nominācijas komisijas sastāvu. Jūlijā darbu padomē vienlaikus pameta Ekonomikas ministrijas ieceltās padomes locekles Ilze Beināre un Zaiga Liepiņa. Viņu vietā ministrija iecēla Gati Sniedziņu, kurš ir “ALTUM” biznesa produktu attīstīšanas departamenta vadītājs.

Komisija strādāja un trīs konkursa kārtās ar dažādiem uzdevumiem un pārbaudēm izraudzījās un padomei 7.septembrī uz lemšanu iesniedza četrus kandidātus, pa diviem uz katru valdes vietu.

Šo pirmdien sasauca “Rīgas Siltuma” padomes ārkārtas sēdi, kurā tika iecelti divi jaunie valdes locekļi.

Kā izdevās novērot “Nekā Personīga”, dienu pēc konkursa komisijas darba beigšanas, ap pulksten 12:00 netālu no Rīgas Domes kafejnīcā ieradās “Rīgas Siltuma” padomes loceklis Jevgēnijs Belezjaks, pēc kāda laika arī otrs padomes loceklis Gatis Sniedziņš. Pasūtīja kafijas un devās uz otro stāvu, kur sagaidīja arī nu jau vienu no kandidātiem Mārci Kauliņu. Saruna ilga apmēram stundu.

Neilgi pēc Kauliņa aiziešanas ieradās arī otra kandidāte Vineta Kutkēviča. Arī šeit saruna ilga apmēram stundu. Pēc sarunām visi devās prom.

No četriem izvirzītajiem kandidātiem neformālajās sarunās piedalījās tikai divi un arī no padomes, kam par viņu iecelšanu jālemj, - divi pārstāvji.

Par tikšanos kafejnīcā bija zinājuši tikai padomes locekļi un divi no kandidātiem. Pārējiem diviem kandidātiem nebija iespēja sevi pierādīt klātienes pārrunās.

Par jaunajiem “Rīgas Siltuma” valdes locekļiem ir kļuvuši abi kafejnīcā uzaicinātie kandidāti. Vineta Kutkēviča apstiprināta finanšu jautājumu jomā. Vairākus gadus strādājusi par finanšu direktori parādu atgūšanas un kredītu pārvaldības uzņēmumā “Intrum”.

Otrs jaunais valdes loceklis Mārcis Kauliņš kopš 2016.gada darbojies akciju sabiedrības “Augstsprieguma tīkls” valdē. Kauliņš paralēli konkursam uz “Rīgas Siltuma” valdes locekļa amatu, pretendējis arī uz “Latvijas Mežu” valdes priekšsēdētāja amatu, augustā par to ziņoja TV raidījums DeFacto. Arī tur Kauliņš ticis līdz pēdējai konkursa kārtai, taču padome lēma par labu bijušajam FKTK vadītājam Pēteram Putniņam.

Pēc amatpersonu deklerācijas, Kauliņš 2021.gadā esot valdes loceklis “Augstspriegumu tīkls”, mēnesī pelnījis gandrīz 10 tūkstošus eiro. Jāpiemin, ka “Rīgas Siltums” piedāvātais atalgojums ir no 5 tūkstošiem 800 līdz 6 tūkstošiem 500eiro. Kauliņa pilnvaras Augstspriegumu tīklā beigtos 2026.gadā. Negaidīto darbavietas maiņu Kauliņš skaidro ar personiskiem iemesliem.

Nekā personīgs zināms, ka Mārcis Kauliņš ir bijis starp tiem sev izdevīgajiem cilvēkiem, ko 2015.gadā Taureņu pirts sarunās ar bijušo Latvenergo vadību minējis uzņēmējs Māris Martinsons. 2016.gadā Kauliņu ieceļ par uzņēmuma “Augstsprieguma tīkls” valdes locekli.

Kauliņš nenoliedz, ka pazīst uzņēmēju Martinsonu, bet nekādas tuvākas saites viņu nevienojot, abi esot tikušies tikai kādā oficiālā būvnieku pasākumā.

“Rīgas Siltumam” šī būs izaicinoša ziema. Lai nodrošinātu rīdziniekus ar siltumu, šoziem ir nepieciešams pus teravats dabasgāzes, līdz jūnijam ”Rīgas Siltums” bija noslēdzis piegādes līgumus tikai mazliet vairāk par piektdaļu no nepieciešamā daudzuma. Otru daļu “Rīgas Siltums” saražo, izmantojot koksnes šķeldu, kas ar iespējamu gāzes deficītu, būs nepieciešama vairāk.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu