Limbažu novadā autovadītājs žvingulī policistam piedāvā 500 eiro kukuli

TVNET Auto
Limbažu novadā autovadītājs žvingulī policistam piedāvā 500 eiro kukuli
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Valsts policija

Šā gada 20. septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirkņa amatpersonas Limbažu novadā apturēja kādu autovadītāju, kurš pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies stiprā alkoholisko dzērienu ietekmē. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, automašīnas vadītājs policistam deva 500 eiro kukuli. Par notikušo sākts kriminālprocess.

Otrdien, 20. septembrī, plkst. 13.09 Limbažu novadā, Limbažos, Valsts policijas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, pamanīja aizdomīgu "Volkswagen Touran" vadītāju, kurš brauca pa kāda veikala stāvlaukumu.

Apturot transportlīdzekli un veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, 1968. gadā dzimušajam vīrietim tika fiksētas 2,5 promiles. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa, vadītājs mēģināja policistiem piedāvāt 500 eiro kukuli. Policisti autovadītāju aizturēja, un pret viņu sākts kriminālprocess.

Par minēto faktu pret autovadītāju tika sākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonai, proti, pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat arī par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā pret personu ir sākts administratīvais process.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma rīcība! Jāuzsver, ka no soda nav jāatpērkas, bet gan jāapzinās izdarītā pārkāpuma bīstamība un jādomā par to, kā turpmāk to vairs neatkārtot.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas.

Ja esi lietojis alkoholu – nekādā gadījumā nesēdies pie stūres. Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc pats un neļauj citiem braukt reibumā!

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu