Imantā likumsargi no ģimenes šķir četrus bērnus

TVNET
Imantā likumsargi no ģimenes šķir četrus bērnus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Trešdien, 21. septembrī, neilgi pirms pulksten 21 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes (RPP) darbinieki pēc sociālā dienesta lūguma Imantā apsekoja kādu četru bērnu ģimeni, kurā vecāki, iespējams, joprojām regulāri lieto alkoholiskos dzērienus, kā arī ir vardarbīgi pret bērniem, portālu TVNET informēja RPP pārstāve Ērika Verze.

Ierodoties norādītajā adresē, durvis atvēra bērnu māte, kura ieaicināja likumsargus dzīvoklī. Sarunas laikā sieviete sāka uzvesties agresīvi un nevēlējās saprast kārtības sargu ierašanās iemeslu.

Dzīvoklī atradās divi mazi bērni – 7 gadus vecs zēns un 6 gadus veca meitene, kā arī pēc mirkļa ieradās vecākais dēls, kuram ir 17 gadi.

Bija redzams, ka visiem bērniem ir miesas bojājumi, tādēļ policistiem radās aizdomas, ka ģimenē regulāri notiek fiziska vardarbība.

Bērnu māte turpināja agresīvi reaģēt uz policistu jautājumiem, tādēļ kārtības sargi sarunu turpināja ar vecāko dēlu un jaunākajiem bērniem. Viņi skaidroja, ka vecāku starpā gandrīz katru dienu notiek konfliktsituācijas, kā rezultātā nākas fiziski ciest visiem bērniem.

Pēc mirkļa māte iesaistījās sarunā, sāka apsaukāt vecāko meitu, kura tajā brīdī nebija mājās, jo regulāri dodas ārā ar kādu draudzeni. Tāpat noskaidrojās, ka māte šodien lietojusi alkoholu, savukārt tēvs atrodoties darbā.

Vēlāk 14 gadus vecā meita ieradās dzīvesvietā un skaidroja, ka viņai ir vissaspringtākās attiecības ar vecākiem, tādēļ bieži mūkot prom no mājām.

Apskatot dzīvesvietas apstākļus, policijas darbinieki pieņēma lēmumu par bērnu šķiršanu no ģimenes.

Pēc ilgām pārrunām bērnu māte turpināja uzvesties neadekvāti, bļaustījās, vicināja rokas, neļāva policistiem strādāt notikuma vietā un iebilda pret bērnu šķiršanu no ģimenes, pēc kā tika aizturēta.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Ārsti pieņēma lēmumu bērnus nogādāt slimnīcā padziļinātākai apskatei, pēc kā visi tika nogādāti krīzes centrā.

Par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu un darbības traucēšanu pret māti sākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī pret abiem vecākiem sākts process par fizisku vardarbību pret bērniem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu