Sv, 27.11.2022.

VIDEO ⟩ Kā Valsts policija ķer steidzīgos šoferus? Ceļu policijas reida aizkulises

Kā Valsts policija ķer steidzīgos šoferus? Ceļu policijas reida aizkulises
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Portāls "Apollo.lv" kopā ar Valsts policiju augustā devās teju divu stundu ilgā reidā. Galvenais mērķis bija noskaidrot, kā tiek apturēti un sodīti steidzīgie šoferi un kādi tam ir iemesli.

Gandrīz divu stundu laikā tika apturēti pieci autovadītāji, kuri ievērojami pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu 50 kilometru stundā. Reids noticis pa Siguldas šoseju un ceļu Sigulda-Allaži-Ausmas.

Lai gan varētu šķist, ka pa šo ceļu drīkst pārvietoties ar ātrumu 90 km/h, nesen ir atjaunots ceļa segums un ceļa malā ir daudz mazu akmeņu.

Ceļa sākumā ir zīme, kas apzīmē atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Daži braucēji norādīja, ka šajā ceļa posmā varētu atļaut braukt ātrāk. Tomēr mazie akmentiņi var trāpīt mašīnām un savainot cilvēkus.

Video: Atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju apturēšana kopā ar Valsts policiju

Apturētie autovadītāji pārsvarā brauca ar ātrumu, kas tuvs 90 km/h, kā arī vienā gadījumā sieviete traucās ar gandrīz 100 km/h. Šoferi izvairījās runāt par to, kādēļ steigušies un apturēti.

Šoferiem tiek skaidrots, par cik km/h viņi ir pārkāpuši likumu un kāds sods tiem tiks piemērots. Tiek aizpildīti dokumenti, kurus policisti ievada sistēmā. Ja autovadītājam pārkāpumu nav, ir iespēja sodu samazināt uz pusi, apmaksājot to 15 dienu laikā. 

Policists Verners Vangravs stāsta, ka cilvēki attaisnojas dažādos veidos - kāds steidzas uz mājām, kāds runā par slimību un saslimušu mājdzīvnieku, tomēr visbiežāk cilvēki apzinās savu vainu, jo apzināti nolēmuši braukt ātrāk par atļauto braukšanas ātrumu un rēķinās ar sodu. Dienā tiek apturēti padsmit autovadītāju, kas steigušies, svētku laikā un pēc svētkiem - vairāk.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu