Sv, 4.12.2022.

Ziemeļkorejas izšautā raķete pārlidojusi Japānu

TVNET/LETA/AFP
Ziemeļkorejas izšautā raķete pārlidojusi Japānu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Ziemeļkoreja otrdien izšāva vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti, kas pārlidoja Japānas teritoriju un iekrita Klusajā okeānā, paziņoja Dienvidkorejas un Japānas pārstāvji.

Šis raķetes izmēģinājums ir būtiska eskalācija Phenjanas centienos kāpināt savu ieroču izmēģinājumus. Ziemeļkorejas izšauta raķete iepriekšējo reizi bija pārlidojusi Japānu 2017.gadā, kad Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un toreizējais ASV prezidents Donalds Tramps apmainījās ar apvainojumiem.

Dienvidkorejas armija paziņoja, ka ir "noteikusi vienu iespējamu vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti, kas tika palaista no Čagando provinces Mupjonri rajona (..) un pārlidoja Japānu austrumu virzienā".

Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs paziņoja, ka armija "saglabā pilnas gatavības stāvokli un cieši sadarbojas ar ASV, pastiprinot novērošanu un modrību".

Japāna apstiprināja, ka Phenjana palaidusi iespējamu ballistisko raķeti, kā arī aktivizēja valsts raķešu brīdinājuma sistēmu un izdeva brīdinājumus iedzīvotājiem evakuēties.

"Tiek uzskatīts, ka ballistiskā raķete pārlidojusi mūsu valstij un iekritusi Klusajā okeānā. Šis ir vardarbības akts pēc atkārtotām ballistisko raķešu palaišanām pēdējā laikā. Mēs to stingri nosodām," reportieriem paziņoja Japānas premjerministrs Fumio Kisida.

Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā četrreiz izšāva īsa darbības rādiusa ballistiskās raķetes, tostarp dažas stundas pēc ASV viceprezidentes Kamalas Harisas vizītes Seulā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu