S, 28.01.2023.

Krievijas armija tiks iznīcināta, ja Putins pret Ukrainu pielietos kodolieročus, uzsver Borels

TVNET/LETA/AFP
Krievijas armija tiks iznīcināta, ja Putins pret Ukrainu pielietos kodolieročus, uzsver Borels
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 21
Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels
Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels Foto: EPA/STEPHANIE LECOCQ

Rietumu militārā atbilde iznīcinās Krievijas bruņotos spēkus, ja Krievijas prezidents Vladimirs Putins pret Ukrainu pielietos kodolieročus, ceturtdien brīdināja Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.

"Putins saka, ka viņš neblefo. Labi, viņš nevar atļauties blefošanu, un ir jābūt skaidram, ka cilvēki, kas atbalsta Ukrainu, un Eiropas Savienība, un dalībvalstis, un ASV, un NATO arī neblefo," Briselē atklājot Diplomātijas akadēmiju, sacīja Borels.

"Jebkurš kodoltrieciens Ukrainai izsauks atbildi, ne kodolatbildi, bet tik spēcīgu atbildi no militārās puses, ka Krievijas armija tiks iznīcināta," brīdināja ES augstākais diplomāts.

Bažas, ka Krievija Ukrainā var pielietot taktiskos kodolieročus, pieaugušas pēc tam, kad Putins nāca klajā ar aizplīvurotiem draudiem, veicot okupēto Ukrainas apgabalu aneksiju, bet Krievijas armijai kaujas laukā Ukrainā ciešot zaudējumus.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs brīdinājis Maskavu, ka sekas būs smagas, ja Krievija uzbruks Ukrainai ar kodolieročiem.

"Būs asa atbilde - teju pavisam noteikti izraisot fizisku atbildi no daudzu sabiedroto puses un potenciāli arī no pašas NATO," trešdien sacīja augsta ranga NATO amatpersona.

Tomēr alianse nav gājusi tik tālu, lai draudētu likt lietā savu kodolarsenālu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu