ASV, Japāna un Dienvidkoreja sola bezprecedenta atbildi, ja Ziemeļkoreja veiks kodolizmēģinājumu

TVNET/LETA/AFP
ASV, Japāna un Dienvidkoreja sola bezprecedenta atbildi, ja Ziemeļkoreja veiks kodolizmēģinājumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

ASV, Japāna un Dienvidkoreja trešdien brīdinājušas Phenjanu, ka Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi saskarsies ar bezprecedenta spēcīgu atbildi.

Pēc sarunām Tokijā trīs valstu ārlietu ministru vietnieki paziņoja, ka stiprinās draudu atturēšanas politiku reģionā.

"Mēs vienojāmies turpināt stiprināt sadarbību (..), lai Ziemeļkoreja varētu nekavējoties pārtraukt savas nelikumīgās darbības un atgriezties pie denuklearizācijas sarunām," paziņoja Dienvidkorejas pārstāvis.

"Trīs valstis vienojās par nepieredzēti spēcīgas atbildes nepieciešamību, ja Ziemeļkoreja veiks savu septīto kodolizmēģinājumu," viņš piebilda.

Seula un Vašingtona ir vairākkārt brīdinājušas, ka Phenjana pēc virknes ballistisko raķešu izmēģinājumu pirmo reizi kopš 2017.gada varētu būt pietuvojusies atombumbas izmēģinājumam.

Vienā no izmēģinājumiem raķete pagājušajā mēnesī pārlidoja pāri Japānai.

Ziemeļkoreja apgalvojusi, ka veikusi arī taktiskās kodolmācības.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns septembrī pasludināja valsti par "neatgriezenisku" kodolvalsti, faktiski izbeidzot sarunas par Ziemeļkorejas ieroču programmām.

Kims trīs reizes tikās ar bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu, kas samazināja spriedzi, bet nenoveda pie ilgstošas vienošanās. Phenjana nav izrādījusi interesi par pašreizējā ASV prezidenta Džo Baidena ierosinājumu noorganizēt sarunas.

Japānas ārlietu ministra vietnieks norādīja, ka Ziemeļkorejas kodolaktivitātes un raķešu izmēģinājumi kļuvuši intensīvāki, kas rada nopietnas problēmas starptautiskajai kopienai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu