Kariņš: "Apvienotā saraksta" ziņā ir tas, vai izdosies vienoties par valdības izveidošanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: Zane Bitere/LETA/Scanpix

Ņemot vērā atšķirīgos uzskatus par jaunās enerģētikas ministrijas veidošanu, "Apvienotā saraksta" (AS) ziņā ir tas, vai izdosies vienoties par valdības izveidošanu, secināms no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) paustā šodien pēc "Jaunās vienotības" (JV) un AS tikšanās.

Kariņš pauda, ka, lai gan JV un AS varētu būt lielā mērā vienojušies par sadarbības memoranda tekstu, tomēr ir svarīgs "bet", kas ir "fundamentāli būtisks": jautājums, vai nākamā valdība būs stagnējoša, kas neko negrib mainīt, vai arī nākamais Ministru kabinets būtu gatavs risināt Latvijai svarīgas tēmas. Vienošanās neesot panākta jautājumā par jaunās Enerģētikas, vides un klimata ministriju.

Šodien no AS Kariņš esot dzirdējis, ka tā neesot gatava iet darboties spējīgas valdības izveidošanas virzienā, secināms no politiķa paustā. "Mēs turpināsim ar viņiem runāt," sacīja JV politiķis, norādot, ka pirmdien, 31.oktobrī, plkst.16 viņš dosies pie Valsts prezidenta Egila Levita paziņot, vai ir atrasti kopsaucēji, lai virzītos uz priekšu, vai arī nevarēs virzīties uz priekšu ar valdības izveidošanu.

Ja tiks panākta vienošanās, tad tiks izveidota nākamā valdība, bet, "ja nevarēsim panākt vienošanos, šī koalīcija un šī valdība tad arī nevarētu tapt", pauda Kariņš.

Premjers pirms tam skaidroja, ka ļoti svarīga tēma ir enerģētiskā neatkarība, atrodot veidu, kā ne tikai nodrošināt enerģētisko neatkarību no Krievijas, bet attīstīt arī ražošanas jaudas nākotnē, lai mājsaimniecībām būtu jāmaksā pēc iespējas lētāk par energoresursiem.

Latvijā ilgstoši ir bijušas pretrunas starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju no vienas puses un Ekonomikas ministriju (EM) no otras puses, tāpēc pēdējo četru gadu laikā Kariņam esot nācies tikai uzklausīt argumentus, kāpēc valsts nevar virzīties uz priekšu ar atbilstošu enerģētikas politiku.

Lai atrisinātu šo ilgstošo problēmu, JV piedāvājusi apvienot EM enerģētikas daļu ar VARAM vides un klimata daļu, izveidojot jaunu Enerģētikas, vides un klimata ministriju.

Tāpat JV rosina bērnu jautājumu risināšanu uzticēt Labklājības ministrijai, savukārt par nodarbinātības jomu kā atbildīgo noteikt EM, sacīja premjers.

Kā ziņots, JV, AS un Nacionālās apvienības politiķi šonedēļ turpināja darbu pie potenciālās trīs partiju koalīcijas sadarbības memoranda gala redakcijas sagatavošanas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu