14. Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā ievēl Kalniņu-Lukaševicu

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
14. Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica zvērestu jeb svinīgo solījumu apliecina ar savu parakstu 14. Saeimas pirmās sēdes laikā.
14. Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica zvērestu jeb svinīgo solījumu apliecina ar savu parakstu 14. Saeimas pirmās sēdes laikā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Par 14.Saeimas priekšsēdētāja biedru otrdien pēcpusdienā ievēlēta partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) pārstāve Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Uz šo amatu pretendēja arī partijas "Stabilitātei!" pārstāve Nataļja Marčenko-Jodko.

Kā norādīja balsu skaitīšanas komisijas pārstāvis Rihards Kols (NA), par Kalniņas-Lukaševicas kandidatūru balsoja 87 deputāti, bet par Marčenko-Jodko - 11 parlamentārieši.

Kalniņa-Lukaševica no 2008.gada darbojās Valsts prezidenta kancelejā, taču 2011.gadā tika ievēlēta par 11.Saeimas deputāti no Zatlera reformu partijas saraksta. Kopš 2014.gada politiķe darbojās Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres amatā. Kalniņa-Lukaševica kandidēja arī 13. Saeimas vēlēšanās no partiju apvienības "Jaunā vienotība" saraksta, taču ievēlēta parlamentā netika.

Šodien 14.Saeimā ievēlētie deputāti sanāk uz parlamenta pirmo sēdi.

Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura 14.Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība ar 16, "Apvienotais saraksts" ar 15, Nacionālā apvienība ar 13, "Stabilitātei!" ar 11, "Progresīvie" ar 10 un "Latvija pirmajā vietā" ar deviņiem mandātiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu