"Apvienotā saraksta" frakcija uzaicinājusi Kariņu uz tikšanos

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
14. Saeimā ievēlētās politisko partiju apvienības "Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Liepājas partija" līdzpriekšsēdētājs, "Latvijas Zaļā partija" vadītājs, 13. Saeimas deputāts Edgars Tavars (no kreisās), "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, partiju apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns un Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, kur pārrunāja redzējumu par nākamās valdības uzdevumiem.
14. Saeimā ievēlētās politisko partiju apvienības "Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Liepājas partija" līdzpriekšsēdētājs, "Latvijas Zaļā partija" vadītājs, 13. Saeimas deputāts Edgars Tavars (no kreisās), "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, partiju apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns un Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, kur pārrunāja redzējumu par nākamās valdības uzdevumiem. Foto: Paula Čurkste/LETA

Partiju apvienības "Apvienotais saraksts" (AS) Saeimas frakcija un AS sarunu vedēju grupa valdības veidošanai uzaicinājusi uz tikšanos partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) politiķi, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu viņa aicinājumu sākotnēji vienoties par atbildības jomu sadalījumu, pastāstīja AS politiķis Uldis Pīlēns.

Kariņš uzaicināts tikties AS frakcijas telpās trešdien, 9.novembrī, JV politiķim vēlamā laikā. Ja premjeram būtu iespēja ierasties, saruna provizoriski varētu notikt pēcpusdienā.

Pīlēns skaidroja, ka AS ieskatā Kariņa piedāvājums vērtējams kā "viendimensionāls", jo tas paredz vispirms vienoties par amatiem, nevis sākumā konceptuāli atrast risinājumu vairākiem būtiskiem jautājumiem, tajā skaitā, kā novērst Latvijas atpalikšanu no Igaunijas un Lietuvas gan ekonomikas rādītājos, gan sociālā atbalsta politikā.

Tāpat sākotnēji būtu jārod risinājums, kā risināt problēmu ar cenu pieaugumu jeb inflāciju un kā veicināt vietējo energoresursu izmantošanu, pauda AS līderis. Kā ļoti svarīgu jautājumu viņš atzīmēja nepieciešamību vienoties, ka, piemēram, digitalizācijas un citās nozarēs, kuras skar vairāku ministriju atbildību, tiek nodrošināta vismaz divu partiju kopīga atbildība. Ja tas netiek nodrošināts, tad saglabātos pašlaik esošā, bet iedzīvotājiem nepieņemamā "feodālo lēņu" sistēma, kurā partijas un ministrijas savstarpēji nesadarbojas, atzīmēja politiķis.

Pīlēns skaidroja, ka AS frakcijas deputātu iespējamā saruna ar Kariņu, uz kuru ir uzaicināts valdības vadītājs, būs iespēja abām pusēs izklāstīt katrai savu redzējumu un uzzināt vienam otra argumentus.

Jau vēstīts, ka pirmdien publiski vairāk iezīmējās viedokļu atšķirība par turpmāko rīcību valdības veidošanas procesā starp Kariņu, kurš sākumā sagaida AS atbildi par atbildības jomu piedāvājumu, un AS pārstāvjiem, kuri savukārt sākumā vēlas strādāt pie valdības deklarācijas izstrādes.

Kā ziņots, saskaņā ar Kariņa priekšlikumu topošajā valdībā JV varētu ieņemt septiņus amatus - Ministru prezidenta, finanšu ministra, ārlietu ministra, izglītības un zinātnes ministra, tieslietu ministra, klimata un enerģētikas ministra un labklājības ministra amatus.

AS pienāktos jau pašlaik ieņemtais Saeimas priekšsēdētāja amats un vēl četri amati valdībā - iekšlietu ministra, zemkopības ministra, veselības ministra un reģionālās attīstības un digitalizācijas lietu ministra amats.

Savukārt NA paredzēts ieņemt četrus ministra posteņus - aizsardzības ministra, kultūras ministra, satiksmes ministra un ekonomikas ministra amatus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu