C, 28.09.2023.

Kontrole sabiedriskajā transportā piespriež sodu biļetes iegādes brīdī

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 16
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" vēsta par kādu nepatīkamu situāciju Rīgas sabiedriskajā transportā, kad kontrole pasažierim piespriedusi sodu biļetes iegādes brīdī.

"Vakarā pēc darba steidzos uz transportu, kas bija jau piebraucis. Redzēju, ka iekšā ir kontrole, arī mani viņi pamanīja. Iekāpu un tūdaļ ņēmu rokā telefonu, lai iegādātos biļeti aplikācijā. Taču nepaspēju neko īsti izdarīt, kad šie jau bija klāt un prasīja manu biļeti. Teicu, ka šobrīd to pērku, bet viņi man uzreiz jau uzliek sodu, ka braucu bez biļetes," stāsta raidījuma skatītājs Mārtiņš. Kurā brīdī aplikācijā jāiegādājas biļete, pirms iekāpjam sabiedriskajā transportā?

"Rīgas satiksme" (RS) pārstāve Inese Rozīte skaidro, ka koda biļetei, tieši tāpat kā e-talonam, ir vienota kārtība, kā pasažierim jārīkojas.

"Tieši tāpat kā ar savu e-talonu, kad esam iegādājušies biļeti, mēs iekāpjam sabiedriskajā transportā un uzreiz reģistrējam.

Tāpat ir arī ar koda biļeti. Ir jāveic savlaicīga biļetes iegāde, un, iekāpjot sabiedriskajā transportā, uzreiz ir jāskenē kods pie attiecīgā kvadrātkoda. Mēs aicinām pasažierus neatstāt biļetes pirkumu uz pēdējo brīdi."

Taču problēmu rada arī tas, ka kartes dati RS aplikācijā nesaglabājas, katru reizi tie jāievada no jauna. 

Rozīte raidījumā norāda, ka RS cenšas uzlabot biļešu iegādes aplikācijas funkcionalitāti. "Šobrīd varu teikt, ka RS lietotnē esam iesnieguši uzlabojumus "Apple" veikalā. Tās ir akceptētas, šobrīd notiek diskusija ar "Google Play" veikalu."

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 16

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais