Pk, 27.01.2023.

Krievijai būs jāmaksā par Ukrainas atjaunošanu, uzsver Borels

LETA/AFP
Krievijai būs jāmaksā par Ukrainas atjaunošanu, uzsver Borels
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: EPA/Scanpix

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels ceturtdien Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmē Lodzā paziņojis, ka plāno apspriest ar saviem kolēģiem visus pieejamos juridiskos līdzekļus, lai nodrošinātu, ka Krievija maksā par kara izpostītās Ukrainas atjaunošanu.

"Es šodien tikšos ar saviem kolēģiem ārlietu ministriem (..). Mēs izpētīsim visas juridiskās iespējas, lai pārliecinātos, ka Krievija samaksā par postījumiem, ko tā rada Ukrainā," žurnālistiem sacīja Borels.

Viņš atgādināja, ka ES kopš Ukrainas kara sākuma ir iesaldējusi Krievijas aktīvus gandrīz 20 miljardu eiro apmērā un ka Rietumu sankciju rezultātā visā pasaulē ir iesaldētas arī Krievijas Centrālās bankas ārvalstu valūtas rezerves 300 miljardu eiro apmērā.

"Šīs rezerves ir bloķētas. Taču starp bloķēšanu un konfiscēšanu ir liela atšķirība," sacīja Borels.

"Un ir juridiskas procedūras, kuras ir jāizpēta. Bet mūsu priekšlikums ir uz galda (..). Krievijai ir jāmaksā par Ukrainas atjaunošanu," norādīja Borels.

EDSO dalībvalstu ministru tikšanās šogad notiek Polijā, kas pašreiz ir organizācijas prezidējošā valsts. EDSO dalībvalstis ir arī Krievija un Ukraina.

Ievērojot sankcijas, Varšava atteicās ļaut Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam ierasties Polijā. Krievijas delegāciju EDSO sanāksmē vada Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO Aleksandrs Lukaševičs.

EDSO tika dibināta 1975.gadā - Aukstā kara kulminācijā -, lai sekmētu attiecības starp Rietumu un Austrumu blokiem.

Pašlaik organizācijā ir 57 dalībvalstis, tai skaitā NATO valstis un Maskavas sabiedrotie.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu