VIDEO ⟩ Jauna piedziņa, pazīstams tvēriens. Pirmais brauciens ar pilnpiedziņas elektromobili "Subaru Solterra"

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Pilnpiedziņas eksperts "Subaru" saistās ar visu, tikai ne ar elektromobiļiem. Tomēr viss pasaulē mainās zibens ātrumā. Šoreiz raidījums "TV Autoziņas" testē jauno pilnpiedziņas elektromobili "Solterra".

Automašīnas nosaukums veidots no latīņu valodas vārdiem "sol" un "terra" jeb saule un zeme. "Solterra" ir pārzīmolots elektromobiļa "Toyota bZ4X" analogs ar līdzīgu tehniku un citādu ārējo dizainu.

Elektromotoru jauda, pārvēršot kilovatus zirgspēkos, ir divreiz pa 109 jeb 218 zirgspēki. Arī motoru grieze ir identiska priekšā un aizmugurē, tāpēc var teikt, ka tie attāli imitē iekšdedzes Subaru simetrisko pilnpiedziņu.

Var skaidri redzēt, ka Subaru centies saglabāt raksturīgās īpašības. Viens no tādiem ir paaugstināts klīrenss. Te ir 21 cm. Vienīgā pieejamā baterija ir 72 kWh, kas atkarībā no apstākļiem sola 414 līdz 465 km sniedzamību.

"Solterra" spēj uzņemt līdz pat 150 kW no ātrā lādētāja, kamēr maiņstrāvas uzlādes jauda pagaidām ierobežota līdz 7 kW. Termālo menedžmentu uzlabo siltumsūknis standartaprīkojumā.

Plašāk "TV Autoziņas" sižetā!

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu