O, 31.01.2023.

Levits noraida 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus

TVNET/LETA
Levits noraida 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts prezidents Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 5. decembrī, noraidījis 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits izskatījis 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, bet nevienu no tiem nav atbalstījis. Prezidents līdz šim ir apžēlojis 17 personas un izskatījis 345 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus.

Apžēlošanas lūgumu var iesniegt pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā, izņemot gadījumus, kad persona par smagu vai sevišķi smagu noziegumu notiesāta ar brīvības atņemšanas sodu.

Gadījumos, kad persona notiesāta par smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski izciesta ne mazāk kā puse no piespriestā brīvības atņemšanas soda.

Savukārt, kad persona notiesāta par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski ir izciestas ne mazāk kā divas trešdaļas no piespriestā brīvības atņemšanas soda. Turpretim, ja piespriests mūža ieslodzījums, personai pirms lūguma iesniegšanas jāizcieš ne mazāk kā 20 gadi no brīvības atņemšanas soda.

Iepriekšējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis sava termiņa laikā izskatīja 697 apžēlošanas lūgumus un atbalstīja 22. Visvairāk apžēlošanas lūgumus izskatīja Guntis Ulmanis, kurš savas prezidentūras laikā izskatīja 3391 apžēlošanas lūgumu, no kuriem atbalstīja 219.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu