Nacionālā apvienība nosauc ministru amatu kandidātus (7)

TVNET/LETA
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Latvijas Nacionālajā teātrī uzrunā klātesošos svinīgajā koncertā "Turpinājums. Mūsu balsis", kas veltīts Saeimas simtgadei.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Latvijas Nacionālajā teātrī uzrunā klātesošos svinīgajā koncertā "Turpinājums. Mūsu balsis", kas veltīts Saeimas simtgadei. Foto: Edijs Pālens/LETA

5. decembrī Nacionālās apvienības valdes sēdē vienbalsīgi nolemts par partijas ministru amatu kandidātiem virzīt Ilzi Indriksoni, Ināru Mūrnieci, Nauri Puntuli un Jāni Vitenbergu.

Par satiksmes ministru partija virzīs bijušo ekonomikas ministru Vitenbergu, kurš Zemgales vēlēšanu apgabalā guvis augstāko vēlētāju atbalstu. Līdzās viņam ministrijas vadībā strādās parlamentārais sekretārs, līdzšinējais zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kurš Satiksmes ministriju vadīja no 2009.līdz 2010.gadam.

Aizsardzības ministres amatam NA izvirzījusi Mūrnieci. Politiķe 13.parlamenta sasaukumā bija Saeimas priekšsēdētāja, kā arī ir ilgstoši strādājusi Nacionālās drošības padomē un Saeimas Nacionālās drošības komisijā.

Ekonomikas ministrijas vadību plānots uzticēt līdzšinējai ministrei Indriksonei. Kā pauda Melkina, Indriksones vadībā ir iesākti būtiski darbi, virzoties uz enerģētisko neatkarību no Krievijas, kā arī investīciju piesaistes jomā, veicinot uzņēmējdarbības attīstību.

Arī kultūras ministra amatam partija virza esošo ministru Puntuli. Politiķis kultūras jomā ir panācis finansējumu jaunam, vēsturiski izglītojošam latviešu kino, Dziesmu un Deju svētku 150.gadskārtas norisēm, kā arī algu pieaugumam valsts kultūras iestāžu darbiniekiem, atzīmēja NA sabiedrisko attiecību speciāliste.

Melkina uzsvēra, ka NA respektēs premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājumu ministru amatiem virzīt tikai tādus kandidātus, kas ir piedalījušies vēlēšanās un ievēlēti Saeimā.

Atbilstoši Kariņa priekšlikumam, NA jaunajā valdībā tiktu uzticēta atbildība par ekonomikas, aizsardzības, kultūras un satiksmes jomām.

Aktuālais šodien
Svarīgākais