VEF Kultūras pilī uzmirdzēs izcilākās baleta zvaigznes

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Baleta zvaigžņu Zitas Ersas un Litas Beiris jubilejas koncertā «Svētki dejai», kas 19.decembrī notiks VEF Kultūras pilī, piedalīsies Latvijas Nacionālā baleta zvaigznes Annija Kopštāle, Elza Leimane, Raimonds Martinovs, Kārlis Cīrulis u.c. Godinot 20.gadsimta Latvijas baleta prīmas Litu Beiris un Zitu Erss, skatītājiem būs iespēja baudīt izcilu horeogrāfiju, laikmetīgo deju, folkbaletu un džeza deju.

Balets – viena no izteiksmīgākajām, dvēseliskākajām un apbrīnas vērtākajām skatuves mākslām, ko radījusi un izkopusi cilvēce. Māksla, kuras skatuviskā spožuma ēnā paliek ilgstoša un smaga darba stundas, sevis ziedošana un atdeve.

Pacelties virs zemes, pabūt nedaudz augstāk un pārvarēt nepielaidīgo gravitāciju ir baleta mākslas augstākais sasniegums.

Ziemas saulgriežu laikā tiks godinātas divdesmitā gadsimta 70. un 80. gadu Latvijas baleta prīmas Lita Beiris un Zita Erss viņu skaistajā un panākumiem bagātajā dzīves lidojumā.

Lita Beiris – iznesīga, eleganta un vērienīga stila baleta māksliniece. Lita ir neatkārtojama, individuāla un mākslinieciski savdabīga. Viņa ir spoža akadēmiskās klasikas dejotāja: mākslinieces dejotā Raimonda, Odeta-Odīlija, Pahita pieder pie labākajiem šo tēlu traktējumiem latviešu baletā.

Kopš 1996.gada Lita Beiris ir arī Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla «No klasiskas līdz avangardam» mākslinieciskā direktore.

Zita Ersa – tehniski spoža, ļoti šarmanta balerīna, kuras repertuārā bijis vairāk nekā trīsdesmit spoži nodejotu lomu. Viņai pakļāvās viss – komēdija, drāma un traģēdija, jo viņas dejā vienmēr mirdzēja dvēsele. Zita Erss, kura ir viena no visspilgtākajām, cildinātākajām un apbalvojumiem apveltītākajām balerīnām Latvijas baleta vēsturē, ir sniegusi un turpina sniegt ne mazāk nozīmīgu ieguldījumu Latvijas baleta attīstībā, skolojot jaunos baleta māksliniekus un horeogrāfus JVLMA.

Foto: Publicitātes foto

Šajā svētku vakarā uz skatuves kāps LNO zvaigznes Annija Kopštāle, Elza Leimane, Jūlija Brauere, Viktors Seiko, Raimonds Martinovs, Kārlis Cīrulis, Filips Fedulovs. Piedalīsies Rīgas Baleta skolas audzēkņi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi, Igaunijas Nacionālā baleta mākslinieki, «Riga City jazz dance», Tukuma deju skolas «Demo» dalībnieki, deju ansamblis «Karuselis», Tāļa Sila dejas akadēmijas audzēkņi, deju skola «Benefice», TDA «Dancis», Zitas Erss studijas audzēkņi, DA «Daiļrade»; būs skatāms izcilu horeogrāfu veikums baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā, folkbaletā un džeza dejā.

Foto: Publicitātes foto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu