S, 10.06.2023.

Cipule turpinās darbu NMPD direktores amatā līdz 2028. gadam

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule Foto: Zane Bitere / LETA

Pagarināts Lienes Cipules pilnvaru termiņš Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta (NMPD) direktores amatā, apstiprināja Veselības ministrijā (VM).

Cipule amatā stājās 2018. gada 8. janvārī, un nākamā gada janvāra sākumā beigsies viņas piecu gadu pilnvaru termiņš.

VM informēja, ka lēmums par amata pilnvaru termiņa pagarinājumu tika pieņemts saskaņā ar Valsts civildienesta likumu, kā arī ņemot vērā valsts pārvaldē noteiktās procedūras gaitā veikto kārtējo novērtēšanu un, piesaistot Valsts kancelejas ekspertus, tika veikts arī iestādes vadītāja kompetenču novērtējums. Tas viss kopumā esot kalpojis par pamatu lēmuma pieņemšanai.

Saskaņā ar likumu, termiņš amatā pagarināts uz pieciem gadiem - līdz 2028.gada 7.janvārim.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Cipule iepriekš ir bijusi SIA "Klīnika Diamed" vadītāja un strādājusi "Rīgas veselības centrā", Latvijas Ārstu biedrībā un Siguldas slimnīcā. Tāpat Cipule ieņēmusi VM parlamentārā sekretāra amatu. NMPD direktorei ir fizioterapeita grāds, kā arī veselības zinātņu maģistra grāds veselības aprūpē un sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā.

Savukārt 2021.gada vasarā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Ogres novada domē Cipule tika ievēlēta no "Jaunās vienotības" saraksta, bet rudenī gan lēma nolikt deputātes mandātu, jo Covid-19 pandēmijas apstākļos darbu pašvaldībā nespēja apvienot ar NMPD vadīšanu.

Toreiz Cipule norādīja, ka Ogres novada iedzīvotāji ir pelnījuši deputātus, kuri domē strādā kārtīgi un ar pilnu atdevi, taču līdz ar paaugstinātas gatavības izsludināšanu NMPD vadītāja vairs nevarēšot plānot savu darba laiku un pilnvērtīgi nodoties deputātes pienākumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu