Nacionālās drošības komisiju turpmāk vadīs Jānis Dombrava (2)

TVNET
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeimas Nacionālās drošības komisiju turpmāk vadīs Jānis Dombrava, trešdien, 21.decembrī, lēma komisijas deputāti.

Komisijas vadība pārvēlēta, jo līdzšinējā Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece nolikusi deputātes mandātu, kamēr Krišjāņa Kariņa vadītajā valdībā pilda aizsardzības ministres amata pienākumus.

Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses. Komisija veic parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Valsts drošības dienestu.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisiju darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Aktuālais šodien
Svarīgākais