Video ⟩ Vakcīnskeptiķu vidusskola Rīgā saņēmusi akreditāciju

TVNET/LETA
Vakcīnskeptiķu vidusskola Rīgā saņēmusi akreditāciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Ekrānuzņēmums

"VisLatvijas vidusskola", kuras ideja sākotnēji dzima Covid-19 vakcīnskeptiķu vidū, šā gada 6. janvārī  ir saņēmusi valsts akreditāciju. Lai gan skolai vēl ir jānokārto virkne "mājasdarbu", ko noteicis Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), tā varēs gan mācīt bērnus, gan arī izsniegt atestātus, vēsta LTV "Panorāma". 

VisLatvijas vidusskola tautā ir iesaukta arī kā vakcīnskeptiķu skola.

Skolas dibināšanas ideja jau sākotnēji bija saistīta ar Covid-19 ierobežojumu neievērošanu un nevakcinēšanos. Tā radās laikā, kad valstī bija noteikti visai stingri kovida pandēmijas ierobežojumi.

LTV vēsta, ka skola ir oficiāli akreditēta jau kopš šā gada 6. janvāra.

Vislatvijas vidusskolai akdreditācija esot piešķirta uz sešiem gadiem. Izglītības iestāde drīkst rīkot izlaidumus, izsniegt atestātus, kā arī pieteikties valsts un pašvaldību finansējumam.

Tā ir privāta tālmācības skola, kur no pirmās līdz 12. klasei mācās 540 skolēnu, par kuru izglītošanu vecākiem mēnesī jāmaksā 45 eiro. Skolā ir 32 pedagogi.

Skolas pārstāvji LTV piebilst, ka mācību iestādē mācās arī bērni, kas dzīvo ārpus Latvijas.

Iepriekš daudzkārt izskanēja informācija, ka šo skolu sāka dibināt personas, kas skaidri nostājās pret obligātu Covid-19 vakcināciju, taču viens no skolas dibinātājiem Arvils Pekuless norādīja, ka viņiem tas nav bijis galvenais fakts un ka viņi no paša sākuma bijuši par cilvēka brīvu izvēli.

"Mēs esam konceptuāli atrisinājuši pedagogu trūkuma problēmu. Mums šādas lietas nav. Mums ir tieši pretējs efekts – mums ir iespēja izvēlēties laukos pieejamos skolotājus. Otrais, un, es domāju, ka tas ir būtiskākais punkts, ir tas, ka mēs pilnībā esam atrisinājuši jebkādus mobingus un vardarbības. Latvijā šī pilnīgi noteikti ir problēma. Klasiskajā skolu sistēmā ar šo ir grūti tikt galā, bet mūsu skolā jūtas kolosāli. Pēdējās anketēšanas, ko veica Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvji, uzrādīja rezultātu, ka 99,5% mums norādījuši, ka viss ir ļoti skaisti un forši, un jūtas brīnišķīgi," stāstīja Pekuless.

IKVD informēja, ka ekspertu komisija rūpīgi izvērtējusi izglītības kvalitāti un atzinusi, ka skola veikusi ievērojamu darbu, tomēr tika atklātas arī nepilnības.

"Skolai šobrīd ir sakārtota materiālā bāze, ir nokomplektēts pedagogu kolektīvs, ir izveidota tālmācības sistēma," secina dienesta pārstāve Sarmīte Dīķe.

Tomēr viņa arī piebilst par ieteikumiem, kas skolai ir jāuzlabo: "Ir konkrēti uzdevumi ar šiem termiņiem. Piemēram, skolas dokumentācija jāsakārto vēl līdz galam, ir skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas gan diagnosticēšana, gan pati šī kārtība jāpilnveido". 

Pērn skola nevarēja saņemt akreditāciju nekvalitatīvas izglītības programmas un nepietiekama pedagogu skaita dēļ. Tagad liela daļa problēmjautājumu ir atrisināta. Pašlaik skola valsts noteikumus pilda, tāpēc tā var izsniegt izglītības dokumentus. Savukārt, ja valstī atkal atgriezīsies pie obligātās Covid-19 vakcinācijas un skola to nolems neievērot, tad akreditāciju var atņemt, norādīja IKVD.

"IKVD līdz pat sešiem mēnešiem sekos līdzi, kā skolai veicas ar ieteikumu ieviešanu. Ja ir kaut kas, kas ir ārpus normatīvajiem aktiem (..). Ja ir manāmas kādas pretvalstiskas vai tas, kas nedrīkstētu būt, tad akreditācija var tik anulēta, un jautājums par akreditācijas anulēšanu tikt izskatīts momentāli," teica dienesta pārstāve.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu