P, 25.09.2023.

VIDEO ⟩ Kārtējā trofeja Ukrainas arsenālā - reti sastopamais T-90S tanks

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ukraiņi turpina demilitarizēt krievu okupantus - katru dienu tiek iegūtas jaunas militārās tehnikas trofejas. Šoreiz ukraiņu rīcībā nonācis T-90 galvenais kaujas tanks tā dēvētajā eksporta konfigurācijā T90S.

Ir vērts atzīmēt, ka saskaņā ar datiem no atklātiem avotiem šis ir pirmais gadījums, kad T-90S ir nonācis ukraiņu rokās kopš Krievijas noziedzīgā kara sākuma. 2022. gada rudens sākumā internetā izplatījās video ar šiem tankiem, kuri it kā tika gatavoti nosūtīšanai uz Ukrainu.

Tāpat šī gada sākumā Hersonas apgabalā fiksēti vairāki šīs modifikācijas kaujas mašīnu iznīcināšanas gadījumi. Kopumā pēc dažādiem datiem krievi jau zaudējuši aptuveni trīs līdz desmit T-90S tankus.

T-90S ir eksporta variants Krievijā ražotajam galvenajam kaujas tankam T-90. Tam ir vairākas atšķirīgas lietas - citādāks kaujas tornis ar modernizētu ieroci, digitāla ugunsvadības sistēma, saziņas līdzekļi, kā arī citas nozīmīgas funkcijas.

Turklāt eksporta versijai ir atšķirīgs dinamiskās aizsardzības izkārtojums, jaudīgāks dzinējs un automātiskā pārnesumkārba.

Šo tanku ražojis Krievijas mašīnbūves uzņēmums "Uralvagonzavod", kas bāzējas Ņižņijtagilā. Krievijas armijā šie tanki parādījušies 1992. gadā, bet 2001. gada februārī Indijas armija parakstīja līgumu par 310 T-90S tanku iegādi. 124 tanki pilnībā tika pabeigti Krievijā, bet pārējā daļa galējai modifikācijai tika piegādāti Indijai.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu