Aizdomas par krāpšanos 600 000 eiro apmērā Daugavpils Universitātē; aizturētas četras personas

Aizturēts esot rektores vietnieks Jānis Kudiņš
TVNET/LETA
Aizdomas par krāpšanos 600 000 eiro apmērā Daugavpils Universitātē; aizturētas četras personas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Daugavpils Universitāte.
Daugavpils Universitāte. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO) otrdien, 24. janvārī, iepriekš sāktā kriminālprocesā veic procesuālās darbības kādā mācību iestādē Daugavpilī aizdomās par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā.

Policija papildina, ka kriminālprocesā ir aizturētas četras personas. Šobrīd turpinās procesuālās darbības.

Kā informē VP, kriminālprocesā vairākas personas, tostarp augsta līmeņa mācību iestādes amatpersona, tiek turētas aizdomās par krāpšanu saistībā ar mācību iestādei piešķirto Eiropas Savienības Sociālā fonda finansējumu, mākslīgi palielinot publiskā iepirkuma specifikācijas izmaksas. Kopumā aizturētas četras personas.

Izmeklētājiem ir aizdomas par iespējamu šo līdzekļu daļēju novirzīšanu uz uzņēmumiem citās valstīs.

Kriminālprocesā, kas kvalificēts par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, patlaban turpinās procesuālās darbības un policija plašākus komentārus nesniedz.

EPPO mājaslapā teikts, ka kratīšanas tiek veiktas Daugavpilī, tostarp Daugavpils Universitātē. Aizdomās turamo personu vidū esot augsta līmeņa Daugavpils Universitātes amatpersona.

Daugavpils universitātes pārstāve Olga Mickeviča apgalvoja, ka mācību iestādei neesot oficiālas informācijas par Eiropas Prokuratūras sākto kriminālprocesu.

"Saistībā ar publiskajos avotos pieejamo informāciju" par uzsākto kriminālprocesu un veiktajām procesuālajām darbībām Daugavpils Universitāte informē, ka "pašlaik nav saņemta nekāda oficiālā informācija par notikušo".

Universitāte un tās darbinieki esot gatavi sadarboties ar valsts varas iestādēm un sniegt nepieciešamo informāciju, pausts mācību iestādes interneta vietnē.

Nekādu papildu informāciju universitāte nesniedz.

Tikmēr Daugavpils ziņu portālā "Gorod.lv" publicētā informācija liecina, ka ir aizturēts universitātes padomes loceklis un rektora vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš.

Centrālās finanšu līgumu aģentūras (CFLA) pārstāvji pavēstīja, ka iespējamos pārkāpumus CFLA konstatēja Daugavpils Universitātes projektu uzraudzības laikā, un CFLA lūdza EPPO iesaisti to izvērtēšanā.

Iespējami pārkāpumi tika konstatēti universitātes noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros vairākos ES fondu līdzfinansētajos projektos.

Citu informāciju par policijas veiktajām darbībām un izmeklēšanas procesu CFLA patlaban nevar sniegt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais