S, 28.01.2023.

Latvijas pilsonību iegūs vēl 28 personas

TVNET/LETA
Latvijas pilsonību iegūs vēl 28 personas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ministru kabinets otrdien, 24. janvārī, atbalstīja 28 personu uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.

No 28 pilsonības pretendentiem 71% ir krievi, 3% ukraiņi, 14% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības. 17% pilsonības pretendentu ir pamata, 46% - vidējā, 32% - augstākā izglītība.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā kopš 1995. gada ir uzņemtas 148 830 personas. Pērn uzņemtas 216 personas.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas.

Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu