Pk, 24.03.2023.

ANO aplēsusi Krievijas iebrukuma nodarīto postu Ukrainas ekonomikai

TVNET/LETA/UNIAN
ANO aplēsusi Krievijas iebrukuma nodarīto postu Ukrainas ekonomikai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters / Scanpix

Krievijas pret Ukrainu izvērstā pilna mēroga kara rezultātā Ukrainas ekonomika sarukusi par 35%, liecina ANO aplēses.

Ukrainas budžeta ikmēneša deficīts Krievijas agresijas dēļ ir pieci miljardi dolāru, teikts ANO ziņojumā.

Kaut arī Eiropas Savienība 2023.gadā Ukrainai plāno ekonomiskajam atbalstam piešķirt 18 miljardus eiro, var izrādīties, ka ar to nav pietiekami, uzskata ANO ekonomisti.

"Ukrainas ekonomikas perspektīvas 2023. un 2024.gadā ir ļoti nenoteiktas un būs atkarīgas no daudziem faktoriem, cita starpā arī no kauju apturēšanas un atjaunošanas darbu sākuma," norāda ekonomisti.

"Ukrainas ekonomika 2022.gadā ir sarukusi par 35% masīvās infrastruktūras sagrāves dēļ, cita starpā arī dzelzceļa un citu satiksmes ceļu, kas savieno ar kaimiņvalstīm, ceļu tīklu un tiltu izpostīšanas dēļ. Traucēta ražošanas un tirdzniecības darbība, ir lieli darba spēka zaudējumi migrācijas dēļ un tādēļ, ka notikusi iesaukšanas armijā," teikts ziņojumā.

Uz Ukrainas ekonomiku lielu iespaidu atstāj Krievijas uzbrukumi enerģētikas infrastruktūrai, ostu bloķēšana un postījumi metalurģijas rūpnīcām.

Nacionālās bankas tiešs monetārais finansējums sedzis aptuveni trešo daļu kopējo valsts tēriņu vajadzību. Tas novedis pie valūtas rezervju izsīkuma, kas savukārt licis Ukrainai devalvēt nacionālo valūtu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu