C, 28.09.2023.

Valsts drošības dienests veicis pārrunas ar Rēzeknes mēru Bartaševiču

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) trešdien veicis pārrunas ar Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču (S) saistībā ar viņa nesenajiem priekšlikumiem partijas "Saskaņa" domes sēdē par valsts drošības jautājumiem, informēja dienests.

Pārrunu laikā VDD darbinieki uzklausījuši Bartaševiča paskaidrojumus, kā arī brīdinājuši par atbildību, kas paredzēta par Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu publisku attaisnošanu un citu pret nacionālās drošības interesēm vērstu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Plašākus komentārus par pārrunu saturu VDD nesniedza.

TVNET jau ziņoja, ka janvāra vidū notika "Saskaņas" domes sēde, kurā uzstājās iespējamie partijas valdes priekšsēdētāja amata kandidāti.

Rēzeknes mērs savā prezentācijā tika paudis nostāju, ka Latvijai jābūt neitrālai valstij, kas būtībā ir pretrunā ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā un NATO, iepriekš informēja partijas Rīgas nodaļā.

Bartaševičs rosinājis Krievijas noziedzīgo karu pret Ukrainu saukt par konfliktu, mudinājis rēķināties ar iespējamo Krievijas uzvaru un ieteicis vienoties par drošības garantijām no Krievijas puses.

Pats politiķis pēc tam paziņoja, ka partijas Rīgas nodaļas paziņojumā esot tikusi izplatīta melīga viņa nostājas interpretācija attiecībā uz Ukrainu.

Bartaševiču VDD uz pārrunām uzaicināja arī pēc tam, kad pērnā gada nogalē Rēzeknē tika sākta padomju pieminekļa "Rēzeknes atbrīvotājiem" jeb tautā sauktā "Aļošas" demontāža. Toreiz Bartaševičs videoierakstā portāla "Gorod.lv" krievu valodā bija vērsies pie Rēzeknes iedzīvotājiem un paudis savus uzskatus par pieminekļiem un karu Ukrainā.

Valsts drošības iestāžu likumā teikts, ka specdienesta amatpersonai atbilstoši kompetencei izsaukt uz valsts drošības iestādi jebkuru personu sakarā ar informācijas pārbaudi, kā arī ar lietām un materiāliem, kuru izskatīšana ir valsts drošības iestādes kompetencē.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais