T, 22.03.2023.

VP rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas pilsoņiem par Vaļagina slepkavību

TVNET
VP rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas pilsoņiem par Vaļagina slepkavību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
VP rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas Republikas pilsoņiem par Vaļagina slepkavību
VP rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas Republikas pilsoņiem par Vaļagina slepkavību Foto: Valsts policija

Pirmdien, 30. janvārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas nodeva Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālprocesu par pērn martā Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, izdarīto Genādija Vaļagina slepkavību, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas Republikas pilsoņiem.

Jau ziņots, ka 2022. gada 11. martā Rīgā, A. M. Keldiša ielā 16, pie sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta.

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijas teritorijā tika izsludināts plāns “Slazdi” un piesaistīti plaši policijas spēki, tostarp no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī pašvaldību policijas, lai vainīgās personas aizturētu. Ropažu novada pašvaldības policija tajā pašā datumā aizturēja vienu iespējamo vainīgo personu. Veicot plašas izmeklēšanas darbības, 2022. gada 29. augustā Valsts policijas likumsargi aizturēja otru aizdomās turēto vīrieti.

Par aizdomās turētajiem Krimināllikuma 118. panta 5. punktā paredzētā nozieguma izdarīšanā (slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā) tika atzīti 1972. gadā un 1978. gadā dzimuši vīrieši, kas ir Lietuvas Republikas pilsoņi. Šobrīd aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu likumā ir paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā, ka Valsts policija vairs nav procesa virzītājs un kriminālprocess vēl jānoved līdz notiesājošam spriedumam, Valsts policija šobrīd vēl nevar publiski sniegt detalizētāku informāciju par izmeklēšanas laikā konstatētajiem faktiem un noskaidroto notikušā gaitu. Tiklīdz šādu informāciju varēs sniegt, sabiedrība tiks informēta.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu