C, 23.03.2023.

Vācija: Ukraina saņems vairāk nekā 100 tankus "Leopard 1A5"

TVNET/LETA/DPA
Vācija: Ukraina saņems vairāk nekā 100 tankus "Leopard 1A5"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Giannis Papanikos/Shutterstock

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss otrdien vizītē Kijivā paziņojis, ka Ukraina saņems vairāk nekā 100 tankus "Leopard 1A5" no vairākām Eiropas valstīm.

Līdz 2024.gada pirmajam vai otrajam ceturksnim ar šiem tankiem būtu jāapgādā vismaz trīs bataljoni, paziņoja Pistoriuss, kura vizīte Kijivā drošības apsvērumu dēļ līdz pēdējam brīdim tika turēta noslēpumā.

Pistoriuss neatklāja, kuras valstis vēl bez Vācijas piegādās Ukrainai "Leopard 1A5".

Pistoriuss, kuram šī ir pirmā lielā ārvalstu vizīte kopš stāšanās Vācijas aizsardzības ministra amatā pirms aptuveni trīs nedēļām, Kijivā tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu.

Pēc mēnešiem ilgas vilcināšanās Vācijas valdība janvārī apņēmās piegādāt Ukrainai modernākos tankus "Leopard 2".

Vācijas Ekonomikas un Aizsardzības ministrijas šodien paziņoja, ka Ekonomikas ministrija apstiprinājusi līdz 178 "Leopard 1A5" eksportu uz Ukrainu.

"Cik daudz kaujas tanku "Leopard 1A5" faktiski tiks piegādāti Ukraina, atkarīgs no nepieciešamajiem apkopes darbiem," paziņoja ministrijas.

Valstīm, kas iegādājas militāro aprīkojumu un ieročus no Vācijas, ir jāsaņem Vācijas atļauja, ja tās vēlas eksportēt tos uz citu valsti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu