Lai rūpētos par savu veselību, ir svarīgi ievērot miega higiēnu! "Miega higiēna ir pasākumu kopums, kā mēs paši sev varam palīdzēt, lai novērstu tos apstākļus, kas gluži vienkārši traucē kvalitatīvam miegam,” uzsver Apotheka pieaicinātā ģimenes ārste Dārta Geižāne.
Sagatavo ērtu guļvietu. Izvēlies ērtu matraci, sev tīkamu segu un spilvenu. Pārbaudi, vai vietā, kur guli, nav pārlieku daudz trokšņu, kas varētu tevi negaidīti uzmodināt. Būtiska ir tumsa guļamtelpā – dari visu, lai gulēšanu netraucētu spoža gaisma. Noteikti telpa pirms gulētiešanas ir jāizvēdina.
Gaisa temperatūra. Jāparūpējas par to, lai guļamistabā nav pārlieku karsti, un pirms gulētiešanas telpa jāizvēdina. Optimālā temperatūra labam naktsmieram ir aptuveni +18 līdz + 20 grādi, taču ar nosacījumu, ka ir silta sega.
Gulta – tikai gulēšanai. Ir pierādīts, ka ķermenim ir atmiņa, tāpēc, lai vieglāk vakaros aizmigt, vajag izveidot asociācijas. Gultu izmanto tikai miegam, lai ķermenim tā asociētos tikai ar gulēšanu un miegu. Ja tomēr nekādi neizdodas iemigt, noteikti nevajadzētu palikt gultā, pretējā gadījumā smadzenes šo vietu asociē ar trauksmi, nevis atpūtu, kā rezultātā iemigt būs vēl grūtāk. Gultā vajadzētu atgriezties vien tad, kad atkal jūtama miegainība.
Nekāds Twitter vai Instagram! Izvairies no elektronisko ierīču lietošanas vismaz divas stundas pirms vēlamā gulētiešanas laika. Nomodā notur gan no ekrāna izstarotā gaisma, gan arī aktivizējošās nodarbes.