T, 29.03.2023.

Ministre: Latvijas atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem un veselības aprūpei turpināsies līdz pat Ukrainas uzvarai

TVNET/LETA
Ministre: Latvijas atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem un veselības aprūpei turpināsies līdz pat Ukrainas uzvarai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Protests Ukrainas atbalstam
Protests Ukrainas atbalstam Foto: LISI NIESNER

Latvijas atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem un veselības aprūpei turpināsies līdz pat Ukrainas uzvarai karā, tiekoties ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko, uzsvēra veselības ministre Līga Meņģelsone.

Ministre un vēstnieks runāja par turpmāko Latvijas atbalstu humānās palīdzības jomā un karā ievainoto Ukrainas karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijas ārstniecības iestādēs, informēja Veselības ministrijā (VM).

Meņģelsone apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainai un informēja par kārtējā medicīnas aprīkojuma sūtījuma sagatavošanas gaitu. Tajā Ukrainai tiks nodoti infūzijas sūkņi, plaušu ventilatori, pacientu monitori - kopumā 185 vienības par kopējo summu gandrīz 378 000 eiro apmērā. Sūtījums Ukrainā tiks nogādāts, izmantojot Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānismu.

Miščenko pateicās par Latvijas izrādīto atbalstu un nodrošināto ārstēšanu un rehabilitāciju Ukrainas karavīriem. Tieši rehabilitācijas jomā plānots arī sadarbību intensificēt, ne tikai nodrošinot rehabilitāciju ievainotajiem, bet arī nododot mūsu rehabilitologu pieredzi Ukrainas ārstniecības personām.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Latvija palīdzējusi ar medicīnas ierīcēm, medikamentiem, ātrās palīdzības auto, nestuvēm, mikroskopiem, pārsienamajiem materiāliem, folija segām, kā arī nodrošinājusi ārstēšanu un psihosociālo atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā.

Tāpat pagājušajā gadā Latvijā kopumā tika nogādāti un veselības aprūpes pakalpojumi sniegti ap 130 karā cietušajiem Ukrainas karavīriem. Karavīrus uzņem un ārstē trīs ārstniecības iestādēs - Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā un Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) "Vaivari".

RAKUS pagājušajā gadā sniedza stacionāro palīdzību 43 ukraiņu karavīriem, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā - 12 karavīriem. Ievainotie saņēmuši nepieciešamos izmeklējumus, ārstu un veselības aprūpes speciālistu konsultācijas, lai noteiktu turpmāko ārstēšanās taktiku. Pēc vispārējās apskates Ukrainas karā cietušie pacienti nonāk slimnīcu nodaļās, ārsti veic ķirurģiskas operācijas, nodrošina pēcoperācijas rehabilitācijas pasākumus, nepieciešamo medicīnisko aprūpi.

Savukārt rehabilitācijas kursu "Vaivaros" pagājušajā gadā saņēmuši 89 karavīri, kā arī vairāki karadarbībā traumas guvušie civiliedzīvotāji. NRC "Vaivari" karavīriem ir nodrošinājuši rehabilitāciju multiplu un kombinētu funkcionēšanas traucējumu gadījumos pēc politraumām ar centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumiem, arī muguras smadzeņu bojājumiem, komplicētiem kaulu lūzumiem, amputācijām, nodrošinot arī protezēšanu - amputācijas stumbra sagatavošanu, protēžu izgatavošanu un pacienta apmācību un treniņu protēzes lietošanā.

Latvija plāno ievainotajiem ukraiņu karavīriem palīdzēt arī turpmāk. Pamatā notiek sadarbība starp Latvijas un Ukrainas slimnīcām, tiek izvērtēts pacientu stāvoklis, nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi un organizēta medicīniskā transportēšana. Tiek plānots, ka medicīniskos pakalpojumus un rehabilitāciju varētu sniegt ap 120 ukraiņu karavīriem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu