Pk, 22.09.2023.

VIDEO ⟩ Ukraiņi iznīcinājuši okupantu modernāko kaujas tanku T-90M

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ukrainas spēkiem pirms dažām dienām izdevies iznīcināt vēl vienu okupantu modernāko kaujas tanku T-90M, vēsta Ukrainas mediji.

Okupantu tanku iznīcinājusi Ukrainas 14. atsevišķā mehanizētā brigāde. Publiski pieejamā informācija pagaidām liecina, ka kopumā līdz šim iznīcināti, sagūstīti vai bojāti tikai 12 šie krievu kaujas tanki.

Šos tankus dēvē arī par "Proryv", kas latviešu valodā nozīmē "Izlaušanās". Krievijas bruņotajiem spēkiem skaitās modernākā kaujas platforma. Tā ir galvenā kaujas tanka T-90 padziļināta modernizācija.

T-90M ir uzstādīts jaunāks tornis, kas atšķiras no standarta modeļa, kas uzstādīts T-90 tankam. Tāpat T-90M iebūvēts krietni jaudīgāks dzinējs. "Proryv" ir aprīkots ar daudzkanālu novērošanas sistēmu, kas ļauj izmantot ieročus jebkurā diennakts laikā. Turklāt tā galvenā priekšrocība ir datu apmaiņa ar citiem transportlīdzekļiem reāllaikā.

T-90M tanks ievērojami apsteidz savu T-90 priekšteci ar tā kaujas efektivitāti, vienlaikus saglabājot iepriekšējā modeļa priekšrocības.

Līgumu par šo tanku piegādi Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrija un militārās tehnikas ražotājs "Uralvagonzavod Scientific and Production Corporation" noslēdza 2017. gada 24. augustā.

Iepriekš plaši izskanēja informācija, ka Ukrainas spēku vienība "Daiver" ar vadāmo prettanku raķeti "Stugna" pie Bahmutas iznīcināja "Proriv".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu