S, 25.03.2023.

Prigožins aicinājis krievus izdarīt spiedienu uz Krievijas armiju

TVNET/LETA/AFP
Prigožins aicinājis krievus izdarīt spiedienu uz Krievijas armiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: AFP/SCANPIX

Krievu algotņu bandas "Vagner" vadonis Jevgēnijs Prigožins trešdien aicinājis krievus izdarīt spiedienu uz Krievijas armiju, lai tā atsāktu piegādāt munīciju "Vagner" kaujiniekiem Ukrainā.

Prigožins gluži neaicināja krievus protestēt, bet mudināja visus, sākot no šofera un beidzot ar stjuartu, palīdzēt viņam.

"Ja katrs krievs savā līmenī - lai nevienu neaicinātu uz mītiņiem - vienkārši pateiktu "dodiet munīciju "Vagner"", kā tas jau notiek sociālajos tīklos, tad tas jau būtu nozīmīgi," sacīja Prigožins.

"Mēs piespiedīsim viņus dot mums munīciju," viņš piebilda.

Prigožins, kurš savulaik dēvēts par Putina pavāru un iepriekš centās turēties ēnā, sākoties atkārtotajam Maskavas iebrukumam Ukrainā, atklāti atzinis, ka ir "Vagner" dibinātājs, un sācis spēlēt arvien pamanāmāku lomu Krievijas politikā. Taču tas daļā Krievijas elites izraisījis nepatiku, jo tā bijušo kriminālnoziedznieku, kas savulaik tiesāts par laupīšanu, neuzskata par piederīgu savam lokam.

Šobrīd Prigožina dibinātā algotņu banda Ukrainā uztur jau mēnešiem ilgstošo uzbrukumu Bahmutai.

Prigožins otrdien apsūdzējis Krievijas aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieku Valēriju Gerasimovu nodevībā, liedzot "Vagner" algotņiem munīciju.

Prigožins paceltā balsī paziņoja, ka Šoigu un Gerasimovs dod pavēles pa labi un kreisi nepiegādāt "Vagner" munīciju un neatbalstīt to ar gaisa transportu.

To var pielīdzināt valsts nodevībai tajā brīdī, kad "Vagner" cīnās par Bahmutu, katru dienu zaudējot simtiem savu cīnītāju, paziņoja Prigožins.

Viņš izteicās, ka Krievijas armijas vadība pat aizliegusi piegādāt "Vagner" kaujiniekiem lāpstas ierakumu rakšanai.

Prigožins arī pārmetis Krievijas armijai, ka tā cenšas nozagt "Vagner" uzvaras karā Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu