C, 28.09.2023.

Kuldīgas novadā bērni pret ērču encefalītu var vakcinēties bez maksas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Schutterstock.com

Visi bērni, kuriem deklarētā dzīvesvieta ir Kuldīgas novadā, ir tiesīgi šogad saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, informē Kuldīgas novada pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Kuldīgas novads arī šogad ietilpst to novadu grupā, kuros, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu - vidēji 94,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju (2018 - 2022.gada dati).

Šajos tā sauktajos endēmiskajos novados, bērni var vakcinēties bez maksas, lai samazinātu saslimšanas un komplikāciju risku.

Vakcināciju bērniem no viena līdz 18 gadu vecumam plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā - lai bērns saņemtu vakcināciju bez maksas, viņam jābūt deklarētam Kuldīgas novadā. Gadījumā, ja bērns ir deklarēts Kuldīgas novadā, bet reģistrējies pie ārsta ārpus šīs teritorijas, ir nepieciešama iepriekšēja vienošanās, ka bērnu vakcinēs ģimenes ārsts, kura pamatprakse atrodas Kuldīgas novadā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais