O, 28.03.2023.

Pētnieki pauž, ka nākotnē luksoforiem varētu pievienot vēl ceturto gaismu

TVNET Auto
Pētnieki pauž, ka nākotnē luksoforiem varētu pievienot vēl ceturto gaismu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: ako photography/Shutterstock

Nākotnē, kad pa ceļiem arvien vairāk pārvietosies autonomie transportlīdzekļi, luksoforos varētu uzstādīt vēl ceturto krāsu, vēsta portāls "Science Alert".

Ziemeļkarolīnas štata universitātes pētnieki ierosinājuši luksoforam pievienot balto krāsu, kas signalizētu autovadītājiem, ka autonomie transportlīdzekļi gudri pārvalda satiksmes plūsmu krustojumos.

Vieglajiem un kravas auto, kas ir autonomi, nevajadzēs vadīties pēc luksofora krāsām, lai varētu turpināt ceļu, jo gaisma tiks savienota bezvadu režīmā ar automašīnu. Tomēr tā darbosies kā zīme autovadītājiem, ka viņiem ir jāņem vērā autonomie spēkrati, kas pārvietojas krustojumā.

"Sarkanā gaisma joprojām nozīmēs apstāšanos. Zaļā gaisma joprojām nozīmēs atļauju braukt. Un baltās gaismas liks autovadītājiem braukt aiz pašbraucošās automašīnas," komentē būvinženieris Ali Hajbabai.

Tas darbotos šādi: autonomie transportlīdzekļi būtu sazinājušies savā starpā un ar luksoforiem krustojumos noteiktā diapazonā. Tas ļautu efektīvāk un gudrāk koordinēt satiksmes plūsmu.

Jebkurš autovadītājs tiks informēts, ka līdz ar baltās gaismas iedegšanos jāseko priekšā pašbraucošā transportlīdzekļa vadībai: jāapstājas, ja autonomais spēkrats apstājas; jāturpina braukt, ja auto turpina braukt.

Izstrādātajos modeļos tika pierādīts, ka šāda sistēma uzlabo satiksmes plūsmu un tam ir arī pozitīva ietekme uz degvielas patēriņa samazināšanu.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu