Sākas NATO krīzes vadības mācības

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AP/Scanpix

No ceturtdienas līdz 15. martam NATO dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies NATO krīzes vadības mācības "CMX23", kuru mērķis ir pārbaudīt alianses dalībvalstu konsultāciju un lēmumu pieņemšanas procedūras stratēģiskajā politiski militārajā līmenī,  informēja Latvijas Aizsardzības ministrija.

Mācību laikā, imitējot sarežģītu civilmilitāro scenāriju, tiks pārbaudīta NATO spēja visaptveroši reaģēt uz mūsdienu drošības izaicinājumiem.

NATO krīzes vadības mācībās, kas šogad notiks jau 23. gadu, piedalīsies NATO dalībvalstu, Somijas un Zviedrijas civilais un militārais personāls, NATO štāba un abu Alianses Stratēģisko pavēlniecību, kā arī ES struktūrvienības.

Tāpat kā iepriekš, mācībās "CMX23" nav iesaistīta dalībvalstu militāro spēku izvietošana.

Lai gan NATO krīzes vadības mācībās "CMX23" jau iepriekš ir piedalījušās arī Somija un Zviedrija partnervalstu statusā, šogad tās pirmo reizi piedalīsies mācībās ar NATO uzaicināto valstu statusu.

Latvijā šajās mācībās piedalīsies valsts institūcijas, kuru kompetencē ir krīzes situācijas pārvarēšana un plānošana, lēmumu pieņemšana un saistīto pasākumu izpilde.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais