Sv, 1.10.2023.

No staļļa Čehijā nozagts Čečenijas vietvalža Kadirova sacīkšu zirgs

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: MUSA SADULAYEV/AP

Čehijas policija ievāc informāciju par nozagtu sacīkšu zirgu, kas pieder Čečenijas vietvaldim Ramzanam Kadirovam. Gandrīz 20 tūkstošus mārciņu vērtais zirgs piektdienas vakarā nozagts netālu no Čehijas galvaspilsētas Prāgas esošā staļļa, ziņo Apvienotās Karalistes dienas laikraksts "The Guardian".

"The Guardian" norāda, ka Kadirovs zirgu iegādājās Dubaijā 2012. gadā. 

Dzīvnieks iepriekš tika uzskatīts par vienu no labākajiem sacīkšu zirgiem pasaulē, karjeras laikā tas laimestos nopelnījis vismaz vienu miljonu eiro. 2014. gadā zirgam tika liegts piedalīties sacīkstēs, tā laimesti tika iesaldēti, jo Kadirovs tika pakļauts Eiropas sankcijām pēc Krievijas agresijas Ukrainā.

Kadirovs ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un dedzīgs Krievijas kara Ukrainā atbalstītājs.

"Es uztraucos, ka Zazou varētu nonākt nepareizās rokās. Kā tas notika? Kur bija apsardze?" savā kontā ziņapmaiņas vietnē "Telegram" raksta Kadirovs, piebilstot, ka zirga patiesā vērtība esot "vismaz 10 miljoni dolāru".

Pēc nevalstiskās organizācijas "Transparency International" datiem Kadirovam pieder vismaz 128 sacīkšu zirgi, kas iepriekšējos gados sacensībās bija laimējuši vairāk nekā 1,5 miljonus dolāru.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais