Krievija cenšas destabilizēt Moldovu, norāda Kērbijs

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
ASV Baltā nama Nacionālās drošības padomes koordinators Džons Kērbijs
ASV Baltā nama Nacionālās drošības padomes koordinators Džons Kērbijs Foto: Picture alliance / Consolidated News Photos

Savienotās Valstis piektdien apsūdzējušas Krieviju mēģinājumos destabilizēt Moldovu nolūkā gāzt tās proeiropeisko valdību un nodibināt prokrievisku režīmu.

"Mēs uzskatām, ka Krievija meklē iespējas vājināt Moldovas valdību, iespējams ar galīgo mērķi iegūt Krievijai draudzīgāku administrāciju," žurnālistiem paziņoja Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs.

Moldovas valdība cenšas veidot ciešākas saites ar Rietumiem un sadarbojas ar kaimiņos esošo Ukrainu, kas šobrīd cīnās ar Krievijas agresiju.

Tikmēr Moldovai piederošo separātisko Piedņestras apgabalu faktiski kontrolē Krievija, kas tur izvietojusi tā dēvēto miera uzturētāju kontingentu.

"Krievijas aktori, no kuriem dažiem ir pastāvošas saites ar krievu izlūkdienestiem, mēģina Moldovā sarīkot un izmantot protestus kā pamatu inscenētam dumpim pret Moldovas valdību," norādīja Kērbijs.

Viņš piebilda, ka Vašingtona tic "Moldovas demokrātiskajām un ekonomiskajām institūcijām un to spējai pretoties šiem draudiem" un ka ASV turpinās atbalstīt Kišiņevu.

Kērbijs arī pavēstīja, ka Savienotās Valstis aktivizē Moldovas informēšanu par Krievijas darbībām, lai Kišiņeva varētu izjaukt krievu plānus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais